Płyty gazowe typu gaz pod szkłem – czy warto w nie zainwestować?

Artykuł partnera.

Płyty gazowe typu gaz pod szkłem to połączenie tradycji i nowoczesności. Czerpanie z nich tego, co najlepsze, by płyta gazowa tego typu była jednocześnie estetyczna, funkcjonalna i bezpieczna w użyciu.
Zwolennicy gotowania na ogniu twierdzą, że potrawy przygotowywane w ten sposób odznaczają się pełnią smaku. Dlatego też najchętniej wybierają do swoich domostw płyty gazowe. Kuchenka gazowa i jej ogień mają pomóc w tradycyjnym i smacznym przygotowaniu posiłków. Płyty indukcyjne są zaś wybierane przez osoby, którym przede wszystkim zależy na estetyce i bezpieczeństwie kuchenek. Ceramiczne płyty gazowe w typie gaz pod szkłem to fuzja doskonała! Wysoka estetyka, bezpieczeństwo, oszczędność i… plusy gotowania na gazie. Szerzej no tych zaletach w dalszej części artykułu.

Płyty gazowe do zabudowy gaz pod szkłem – na co zwrócić uwagę

Aby być zadowolonym z inwestycji w płytę gazową typu gaz pod szkłem, warto zwrócić uwagę na pewne kluczowe parametry. Dzięki temu płyty gazowe tego typu będą spełniały wszelkie nasze oczekiwania. Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę wielkość takiej płyty. Przekłada się ona na liczbę pól grzewczych, na których można przygotować potrawy. Poza tym ważne jest także to, jakie jest sterowanie płyty grzewczej. Do rozwiązań praktycznych i wygodnych należy między innymi możliwość ustawienia mocy każdego z miejsc grzewczych osobno. Korzystanie z takiej kuchni i gotowanie potraw ułatwi również opcja timera. Pozwala ona ustawić odpowiedni czas pracy palnika, po którym się on wyłączy. Takie sterowanie płyty grzewczej to pełna wygoda i gwarantowane bezpieczeństwo. Jeśli jesteśmy już przy bezpieczeństwie, warto by płyta miała zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu, dobrze by obecna była także blokada rodzicielska. Płyty gazowe (podobnie jak płyta indukcyjna) mogą nabyć wykonane z hartowanego szkła, czyli z ceramiki. Szkło ceramiczne to doskonały wybór, jeśli chodzi o względy estetyczne, jak i praktyczne (łatwość konserwacji).

Płyta gazowa do zabudowy – oszczędność

Płyty gazowe do zabudowy i kuchenki gazowe nadal (mimo wszystko) są bardziej opłacalną pod względem ekonomicznym opcją niż kuchenka elektryczna. Poza tym opcja płyty grzewczej na gaz i bez palników jest wyborem bardziej ekonomicznym, niż jest to w przypadku opcji: kuchnia gazowa. Poza tym niektóre z firm wprowadziły do swoich gazowych płyt specjalne rozwiązania, które pozwalają spalić do 50 procent mniej gazu, niż gdyby to było przy wykorzystaniu tradycyjnej kuchni gazowej. Co ważne, gdy kupimy taką płytę gazową, nie musimy się martwić o to, że czeka nas kolejny wydatek – tak jak jest to w przypadku kuchenek indukcyjnych – czyli zakup garnków. Na płycie typu gaz pod szkłem możemy używać garnków, z których korzystaliśmy do tej pory.

Płyta gazowa bez palników – ekologiczne podejście i łatwa konserwacja

Jak już wcześniej wspomniano, kuchenka bez palników i rusztów to także łatwa konserwacja płyty grzewczej. Ograniczenie zużycia energii i niekorzystanie z elektryczności także przemawia na korzyść płyty grzewczej w opcji gaz pod szkłem. Metoda spalenia gazu w takiej kuchence jest bardziej ekologiczna. Nie ma aż tylu trujących oparów. To do dziesięciu razy mniej emisji dwutlenku węgla. Co do konserwacji nie tylko płyty, ale i kuchni, to sprawę ułatwia też brak tłustych osadów pochodzących ze spalania gazu.

Gaz pod szkłem to łatwa instalacja i unikalny design oraz wygoda gotowania. Czyli właściwie wszystko, na czym dziś zależy ludziom, jeśli chodzi o sprząt AGD w dzisiejszych czasach. Produkty firmy Solgaz to gwarancja niezawodności.