Jaki komfort zapewnia posiadanie tarasu?

Artykuł partnera.

Wiosna jest czasem, kiedy budzi się życie. Wraz z dłuższym dniem ma się więcej ochoty, by przebywać na zewnątrz i korzystać z uroków tej pory roku. Wiosnę można celebrować codziennie i blisko-nawet na swoim tarasie. Wiosna w mieście jest przepiękna i nie trzeba wyjeżdżać poza miasto, by się o tym przekonać.

Mieszkanie z tarasem

Taras to (dosłownie) duży metraż potencjału do wykorzystania. Można na nim urządzić świetną strefę wypoczynku z panoramą na miasto czy tereny zielone. Nie każdy budynek mieszkalny oferuje tarasy-najczęściej są to mniejsze balkony. Niektóre nowe mieszkania w Lublinie posiadają tarasy w metrażu nawet 60m2, co daje ogromną powierzchnię do zagospodarowania. Na takim tarasie nie da się nudzić, gdy pomysłowo go wyposażymy.
Wygoda na tarasie

By taras służył nie tylko jako suszarnia na pranie, warto sprawić sobie przyjemność i zainwestować w dobre wyposażenie.

Na tarasie warto postawić narożnik z plecionki, który zniesie załamania pogody a zarazem efektownie się prezentuje. Mebel wraz z poduszkami posłuży jako kanapa do wylegiwania się a w ciągu dnia w zestawie ze stołem sprawdzi się jako miejsce na zjedzenie obiadu. Na mniejszych tarasach świetnie sprawdzają się wiszące fotele-te w stylu boho przyozdobią każdy taras.

Ekologiczny taras

Ekologiczne produkty można wyhodować samodzielnie. Szczypior, zioła, pomidorki koktajlowe to kilka przykładów mało wymagających roślin. W drewnianych skrzynkach można stworzyć świetny ogród, bez konieczności posiadania grządki na działce. Warto również posadzić rośliny przyjazne pszczołom-w sieci znaleźć można wiele gatunków kwiatów (np. lawenda) czy ziół (np. bazylia), które wabią te owady.

Są również gatunki drzewek owocowych, które świetnie znoszą wysokie temperatury w miesiącach letnich. Szczególnie cytrusy uwielbiają kąpiele słoneczne a na tarasie jako drzewko prezentowałyby się bardzo atrakcyjnie. Należy tylko pamiętać o regularnym zraszaniu liści rośliny.

By oświetlić ekologicznie taras, można zaopatrzyć się w lampki solarne-małe lampki można stabilnie umieścić wraz z roślinami w doniczkach. Wieczorami na tarasach pięknie prezentują się kule ledowe.

Miejsce dla najmłodszych

Najmłodsi największą przyjemność z zabawy na tarasie z pewnością będą czerpać z zabawy w namiocie tipi. Namioty tego typu są bardzo lekkie do przenoszenia i ochronią dzieci przed nadmiernym słońcem w południe. Dziecięcy kąt wymaga większej dbałości o szczegóły-w dłuższej perspektywie czasowej warto zamontować markizy lub panel ogrodzeniowy np. drewniane panele.