Czas na porządek w lodówce. Jak ją umyć?

Artykuł partnera.

Mycie lodówki nie należy do najprzyjemniejszych czynności, jednak jest ono konieczne, by móc bezpieczne korzystać z tego sprzętu. Żywność ulega zepsuciu, a tłuszcz, brud i zanieczyszczenia mogą gromadzić się w lodówce jeśli nie czyścisz jej regularnie. Może to powodować nieprzyjemne zapachy, a nawet przyśpieszyć psucie się niektórych produktów! Sięgając po odpowiednie środki do czyszczenia lodówki, możesz sprawić, że jej czyszczenie będzie łatwe i szybkie.

Brudna lodówka to proszenie się o kłopoty

Lodówka szybko może stać się rajem dla bakterii, brudu i pleśni, a wszystkie to  wpływać negatywnie na przechowywaną żywność. Nie wspominając już o potencjalnych problemach zdrowotnych, spowodowanych tym zanieczyszczeniem – od mniejszych lub większych problemów żołądkowych, po naprawdę niebezpieczne zatrucia.

Jednym ze szczególnie kłopotliwych obszarów może być odpływ w dolnej części lodówki, gdzie z czasem zbiera się woda i tworzy idealne miejsce do zatrzymywania brudu oraz wszelkich cząstek żywności, które mogły do niego wpaść. Jest to również doskonałe miejsce dla bakterii, pleśni, które szybko się rozwijają, jeśli nie zostaną potraktowane specjalnym preparatem. Regularne czyszczenie odpływu pomoże zneutralizować te zanieczyszczenia i ochroni Twoją żywność przed zepsuciem.

Czym myć lodówkę? Jakie środki do mycia lodówki wybrać?

Ważne jest, aby wybierać środki, które są bezpieczne w kontakcie z żywnością, ponieważ gwarantuje to, że możesz postawić jedzenie bezpośrednio na półkach. Dla skutecznego mycia lodówek i zamrażarek idealnie nadaje się zestaw Ludwik do kuchni. W jego skład wchodzi płyn do mycia lodówek i zamrażarek, który skutecznie wyczyści newralgiczne miejsca bez uszkodzenia powierzchni.

Oprócz zapewnienia dokładnego czyszczenia, produkty te delikatnie usuwają wszelkie nagromadzone zabrudzenia, pozostawiając urządzenie w perfekcyjnym stanie. Dzięki gamie łagodnych detergentów i specjalistycznych produktów zestaw Ludwik jest idealny do regularnego mycia lodówki.

Jak myć lodówkę — poradnik krok po kroku

Czyszczenie lodówki jest ważną częścią utrzymania bezpieczeństwa żywności, higieny i świeżości w kuchni. Zadanie to nie jest trudne, jednak wymaga odrobiny czasu.

Pierwszym krokiem jest usunięcie wszystkiego z wnętrza lodówki, w tym półek, szuflad i innych zdejmowanych części. Artykuły spożywcze na czas sprzątania możesz trzymać w torbach termicznych lub np. w wannie — zamrożone produkty powinny tak wytrzymać nawet i 6 godzin.

Drugim krokiem jest przygotowanie odpowiedniego detergentu. Możesz spróbować stworzyć go samodzielnie z wody i octu lub skorzystać z gotowych produktów marki Ludwik. Zanim ich użyjesz, papierowym ręcznik zbierz całą wodę i brud, który zebrał się na ściankach i odpływie lodówki.

Przyszedł czas na wyczyszczenie wszystkiego. Nie omijaj żadnych zakamarków. Tymi samymi produktami umyj wcześniej wyjęte półki i opłucz je np. pod prysznicem. Dokładnie je wysusz i zamontuj w lodówce. Tyle wystarczy, by cieszyć się idealnie czystą i pachnącą lodówką!