Szafka RTV – niezbędnik w salonie

Mierząc się z trudnym tematem urządzenia salonu idealnego, nowoczesnego i eleganckiego, tradycyjnego, czy stylizowanego zawsze rozbijamy się o wybór i dobór odpowiednich mebli. I to nie tylko modelu, ale też konkretnych elementów, które umieścimy w salonie.

Niezbędne elementy

Zastanawiając się, co powinno się znaleźć w naszym salonie na pewno większość wymieni takie sprzęty jak ława, wypoczynek, szafka RTV, telewizor, względnie projektor. Czy w takim wypadku Wspomniana szafka RTV nie powinna odejść do lamusa? Zastąpiona… no właśnie przez co?

Czy szafka RTV pełni nadal funkcję stojaka pod telewizor?

Odpowiedź nie jest taka prosta, gdyż w ofercie wielu producentów nadal mamy telewizory z tradycyjną podstawą, ale też i możliwość zawieszenia sprzętu na ścianie. Także technologia rozwinęła i zmniejszyła oraz polepszyła jakość obrazu w projektorach i w części domów rezygnuje się z 50` telewizorów na rzecz obrazu wyświetlanego na ścianie. Wydawałoby się, że szafka RTV nie ma już racji bytu, czy aby na pewno?

Obraz wyświetlany z projektora na ścianie jest najlepiej widoczny i doskonały do oglądania jeśli kończy się w 2/3 wysokości od sufitu. Pozostająca poniżej przestrzeń jest już pusta i idealnie nadaje się do zagospodarowania właśnie pod typową szafkę RTV.

Czy do każdego stylu pasuje szafka pod TV?

Urządzając wnętrze w stylu New York czy New England ciężko jest wpasować typową, niską szafkę pod telewizor, ogólnie w tym wystroju telewizor ciężko jest wkomponować i o wiele lepiej wygląda projektor. Chcąc umieścić typową szafkę pod TV należy wybrać wysoki model, dużo producentów mebli postanowiło dopasować ten element do różnego stylu wnętrza. Chociażby w ofercie firmy forte.com.pl możemy znaleźć tego typu szafki, pasujące nawet pod styl Hamptons.

Jakie mamy warianty szafek RTV

Ogromny wybór szafek daje nam możliwość znalezienia takiej, która będzie idealnie pasowała do naszego wnętrza. Możliwość wyboru parametrów oraz dodatków jest zróżnicowana i wśród najbardziej podstawowych mamy takie jak wysokość, podświetlenie ledowe, pełne lub otwarte zabudowanie frontu, często też montowane są szklane elementy. Dopasować możemy też szafkę pod względem koloru okleiny.