Nowe mieszkania we Wrocławiu będą tanieć?

W ciągu ostatnich lat ceny mieszkań systematycznie szły w górę. Czy teraz nadszedł czas na obniżki? Widać je między innymi na wrocławskim rynku nieruchomości.

Wysokie ceny mieszkań spędzały sen z powiek wielu klientom, w tym także inwestorom. W ostatnim czasie można było jednak zauważyć obniżki. Najbardziej staniały mieszkania w Lublinie, gdzie obniżki wyniosły nawet 6 proc., ale zmiany odczuli również poszukujący nieruchomości we Wrocławiu.

Przez długi czas ceny za nowe mieszkania we Wrocławiu oraz za mieszkania z drugiej ręki utrzymywał się na podobnym poziomie, wynosząc około 7000-8000 złotych za metr kwadratowy nieruchomości. W porównaniu z poprzednimi miesiącami odnotowano jednak spadki na poziomie około 2 proc., co przekłada się na około 300 złotych na jednym metrze kwadratowym. Niższe koszty proponują przede wszystkim deweloperzy, w tym między innymi na mieszkania położone bliżej centrum miasta. To nie lada gratka dla tych, którzy nie chcieliby rezygnować z doskonałej lokalizacji. Na takie właśnie nieruchomości często decydują się również inwestorzy, którzy chcieliby zacząć zarabiać na mieszkaniach przeznaczonych na wynajem – krótkoterminowy i długoterminowy.

Obniżki na rynku nieruchomości mogą być powiązane między innymi chęcią przyciągnięcia nowych klientów przez deweloperów. Chociaż nadal zapotrzebowanie na nieruchomości jest wysokie, to jednak deweloperzy chcą zachęcić do skorzystania ze swojej oferty jak najwięcej osób, dlatego też kuszą ich przystępnymi cenami. Zatem warto zapoznać się bliżej z ofertami nieruchomości we Wrocławiu. To korzystny moment, aby zdecydować się na zakup nieruchomości, biorąc pod uwagę fakt, że obniżki nie były notowane już od dłuższego czasu.

Deweloperzy mogą zaoferować swoim klientom także dodatkowe udogodnienia, na przykład usługę wykończenia nieruchomości pod klucz w przystępnej cenie, obniżki na wykupienie miejsca parkingowego. Sprawdź już teraz https://ronson.pl/inwestycje-wroclaw/ i wybierz dla siebie najlepszą inwestycję!