Dobór właściwej bramy garażowej, która to stanie się elementem naszego domu, biura, magazynu, czy fabryki to wyzwanie o wiele większe niż mogłoby się początkowo wydawać.
Do wyboru mamy bowiem stale rozrastającą się paletę produktów, które to zauważalnie różnią się między sobą w kwestii jakości, ceny oraz funkcjonalności. W ramach dzisiejszego artykułu przyjrzymy się specyfice dwóch najczęściej wybieranych przez konsumentów – zarówno indywidualnych jak i przez firmy – rodzajów bram, a mianowicie rolowanych oraz segmentowych.
Jeżeli chodzi o bramy rolowane, ich główną zaletą jest wysoka funkcjonalność, sprawiająca, że idealnie sprawdzą się one zarówno w zastosowaniach prywatnych jak i przemysłowych. Za niewielką dopłatą bramy takie wyposażyć można w system automatyczny, który to umożliwi ich otwieranie oraz zamykanie w sposób zdalny, bez konieczności poszukiwania w kieszeniach czy też w zakamarkach domu lub firmy kluczyków. Co więcej, nie jest także konieczny montaż dodatkowych prowadnic, dzięki czemu w garażu lub hali zaoszczędzić możemy znaczną ilość miejsca, która to w przypadku produktów segmentowych musiałaby zostać zagospodarowana, by pomieścić wszystkie niezbędne elementy użytkowe. Produkty rolowane charakteryzują się także ponadprzeciętnymi walorami estetycznymi, bowiem na rynku dostępne są wyroby w różnych kolorach oraz różniące się od siebie teksturą, dzięki czemu z całą pewnością z dostępnego asortymentu będziemy w stanie wybrać coś dla siebie. Na niekorzyść montażu bram rolowanych zaliczyć należy natomiast ich niewystarczające bezpieczeństwo – systemy tego typu są bowiem dość nieskomplikowane, zarówno w instalacji jak i codziennym użytkowaniu, co z kolei sprawia, że co bardziej doświadczeni włamywacze również nie będą mieli większych problemów z dostaniem się do środka naszego domu lub zakładu właśnie poprzez garaż.
Sprawdźmy teraz, jak na tym tle prezentują się bramy segmentowe. Jeżeli przymkniemy oko na konieczność montażu dodatkowego stelażu umożliwiającego ich zamykanie oraz otwieranie, jak również przygotujemy się na nieco wyższy koszt zakupu takiego wyrobu, możemy mieć pewność, że zapewni on nam wysoce zadowalającą izolację termiczną, jak również znacznie ograniczy ryzyko włamania czy uszkodzenia mechanicznego, bowiem zarówno poszczególne segmenty jak i rama powstają z materiałów bardzo wytrzymałych oraz charakteryzujących się ponadprzeciętną żywotnością. Oznacza to, że przy właściwym montażu, użytkowaniu oraz instalacji, produkt taki będzie nam służył przez nawet 15-20 lat bez konieczności wymiany. Raz dokonany zakup szybko nam się więc zwróci, a następnie – zwłaszcza jeżeli zdecydujemy się go zamontować w lokalu o przeznaczeniu użytkowym – będzie na siebie zarabiał.
Trudno jednoznacznie stwierdzić, który z wyrobów lepiej wpisze się w nasze oczekiwania, wiele bowiem zależy od zasobności naszego portfela oraz celów, do jakich nabywana brama ma być wykorzystywana. W skrócie powiedzieć można jednakże, że jeżeli zależy nam na rozwiązaniu prostym i relatywnie niedrogim, warto sięgnąć po bramę rolowaną, natomiast jeżeli naszym priorytetem jest optymalny stosunek ceny do jakości, lepiej sprawdzi się wyrób segmentowy.
Najnowsze komentarze