Okna stalowe, gdzie najlepiej się sprawdzają?

Wiele mówi się ostatnio o oknach wykonywanych z materiału syntetycznego jakim jest PVC oraz o ich naturalnych i wysoce konkurencyjnych odpowiednikach z obramowaniem powstającym z naturalnego drewna najwyższej jakości, jednakże niektórzy klienci zdają się zapominać, że poza nimi istnieją także inne produkty.

Dziś pragniemy poświęcić nieco miejsca niedocenionym naszym zdaniem oknom stalowym, które okazują się być w niektórych zastosowaniach wręcz nieocenione.

Gdzie przede wszystkim są wykorzystywane okna stalowe? Dzięki możliwości personalizacji oraz niemalże dowolnego formowania ramy, tak aby przybrała ona między innymi kształt łuku, okręgu, czy trójkąta prostokątnego, wyroby tego typu często stosowane są w obiektach użytkowych oraz przemysłowych (takich jak fabryki, hale lub warsztaty), gdzie ważna jest nie tylko wartość użytkowa, ale również spektakularny i nowoczesny design.

Okna z obramowaniem stalowym mogą bazować na planie jednego skrzydła lub też składać się z dwóch otwieranych zgodnie z wymogami konsumenta elementów. Jeżeli wentylacja nie jest konieczna, można także zdecydować się na produkt o strukturze zamkniętej, który ma pełnić wyłącznie rolę dekoracyjną oraz zapewnić, że do wnętrza pomieszczenia dostaje się wystarczająca ilość światła słonecznego.

Dużym plusem okien z profilami wykonanymi ze stali jest fakt, że kolor tych ostatnich można dowolnie zmieniać na drodze malowania proszkowego, a więc w sytuacji, gdy określony budynek przejdzie modernizację lub rewitalizację, wystarczy odrobina farby, by sprawić, że idealnie dostosują się one do nowego wystroju wnętrza oraz wyglądu zewnętrznej części budynku. Nie jest więc wymagana ich wymiana na nowe produkty tego samego typu, co z kolei oznacza możliwość poczynienia znacznych oszczędności podczas zmiany wizerunku budynku użytkowego, komercyjnego lub przemysłowego.

Produkty tego typu coraz częściej wykorzystywane są również w obiektach użyteczności publicznej – niejednokrotnie udało się nam je bowiem zaobserwować jako część wystroju restauracji, muzeów, siedzib instytucji lokalnych oraz budynków takich jak restauracje, puby oraz kręgielnie. Nie powinno to dziwić, bowiem ich ponadczasowy projekt i wprawiająca w zachwyt wytrzymałość to połączenie wręcz doskonałe w przypadku przestrzeni, które mają na siebie zarabiać od razu po ich udostępnieniu szerszej społeczności, a dodatkowo wymagać jedynie minimalnych konserwacji, tak aby nie było konieczne wyłączanie budynku z użytku, bowiem może to prowadzić do powstania po stronie właściciela niepożądanych kosztów i strat.

Okna stalowe nie są może rozwiązaniem idealnym jeżeli chodzi o obiekty stricte mieszkalne, jednakże w niemalże każdym innym rodzaju budowli sprawdzają się one ponadprzeciętnie dobrze, oferując maksymalną jakość w niewygórowanej cenie. To właśnie dlatego pokrywane są nimi całe ściany fabryk i zakładów produkcyjnych, jak również obiektów, w przypadku których przechodniom na ulicy prezentowane jest wnętrze muzeum lub przestrzeni wystawowej, tak aby zachęcić do wstąpienia choćby na chwilę do takiej przestrzeni. Niekiedy mogą one stanowić prawdziwe arcydzieła sztuki użytkowej.