Meble drewniane – poznaj ich najważniejsze zalety i wady!

Jeżeli jesteś na etapie aranżacji swoich domowych wnętrz i poszukujesz najlepszych rozwiązań, nie możesz przejść obojętnie obok mebli drewnianych. Nawet w XXI wieku, kiedy to w naszych mieszkaniach i domach coraz częściej pojawia się wyposażenie tworzone z tworzyw sztucznych czy metalu, są one najchętniej kupowane przez klientów. Sprawdźmy zatem, z czego wynika ich popularność i czy meble z drewna posiadają jakiekolwiek wady!

5 najważniejszych zalet mebli drewnianych

Zacznijmy od zalet, ponieważ tych meble drewniane posiadają najwięcej i to właśnie one decydują o ich ogromnym zainteresowaniu. Wyszczególniliśmy 5 najważniejszych, które ułatwią Ci podjęcie ostatecznej decyzji.

  1. Ponadczasowy styl. Meble drewniane to przede wszystkim elegancja, która pozwoli Ci zyskać komfortowe i piękne wnętrza w swoim domu czy mieszkaniu. Do Twojej dyspozycji są zarówno klasyczne szafy, komody czy stoły, które posiadają naturalną barwę i widoczne, charakterystyczne usłojenie. Jeżeli natomiast jesteś miłośnikiem minimalizmu, możesz postawić na białe meble z drewna, które znajdą zastosowanie w nowoczesnych wnętrzach. Bez względu na to, co wybierzesz, możesz liczyć na wspaniałe uzupełnienie salonu, sypialni czy jakiegokolwiek innego pomieszczenia.
  2. Wieloletnia trwałość. Drewno jest materiałem trwałym, które będzie cieszyło oczy nawet po wielu latach użytkowania. Co więcej, najlepsi producenci mebli drewnianych stosują odpowiednie impregnacje, dzięki którym ich wyroby są odporne na działanie czynników zewnętrznych i wilgoci. To z kolei sprawia, że postawisz na wieloletnią jakość, która nie zostanie obniżona nawet pomimo intensywnej eksploatacji.
  3. Naturalność. Drewno to materiał naturalny, który tworzy przyjazny człowiekowi mikroklimat w pomieszczeniach i wpływa pozytywnie na samopoczucie. Do malowania mebli drewnianych służą naturalne lakiery, dzięki czemu będą one idealne nawet dla osób cierpiących na różnego rodzaju alergie.
  4. Unikalność. Meble wykonane z wysokiej jakości drewna, zwłaszcza litego, różnią się od siebie – między innymi barwą czy usłojeniem. W efekcie znalezienie dwóch identycznych wyrobów jest bardzo trudne, co pozwoli Ci zainwestować w rozwiązanie unikalne, dostosowane w stu procentach do Twoich indywidualnych preferencji.
  5. Uniwersalność zastosowania. Meble drewniane sprawdzają się w każdym wnętrzu, a Ty możesz postawić na takie elementy wyposażenia, które są dostosowane do stylu aranżacji i gustu domowników, a także posiadają odpowiednie parametry.

Czy meble z drewna mają wady?

Jakość mebli zależy przede wszystkim od tego, jaki gatunek drewna został użyty do ich produkcji. Inwestując w tańsze rozwiązania, ryzykujesz zakupem wyrobów, które szybciej stracą na estetyce. Dlatego też warto dowiedzieć się, z jakich materiałów korzysta producent mebli drewnianych i czy dba o najwyższą jakość ich wykończenia. Pamiętaj – czasami lepiej zapłacić nieco więcej, ale mieć pewność zakupu mebli trwałych i pięknych na przestrzeni wielu lat.