Nieruchomość z rynku wtórnego czy od dewelopera?

Artykuł partnera.

Osoby planujące zakup nieruchomości często nie wiedzą, czy wybrać nieruchomość z rynku wtórnego, czy pierwotnego. Pamiętajmy o tym, aby nie kierować się wyłącznie ceną, ale również innymi czynnikami.

Mieszkanie z drugiej ręki

Mieszkania z rynku wtórnego dostępne są w niższych cenach, co stanowi ich niewątpliwą zaletę. Jest to ważne przede wszystkim dla tych, którzy posiadają ograniczony budżet. Należy jednak pamiętać, że „gotowa” nieruchomość jest dopasowana do poprzednich właścicieli, a więc nie zawsze będzie ona spełniać wszystkie nasze potrzeby. Nie bez znaczenia jest również jej stan. Może okazać się, że wymaga ona gruntowanego remontu.

Kompleksowy remont mieszkania nie tylko jest drogi, ale również czasochłonny. Bardzo często ciągnie się on miesiącami. Ponadto to właściciel mieszkania odpowiada za pracę ekipy remontowej. Musi kontrolować przebieg prac, a także kontrolować efekty. To dodatkowe obowiązki, które mogą być uciążliwe, szczególnie jeśli odległość od nieruchomości jest znaczna. Trzeba również uwzględnić, że koszty utrzymania są zwykle wyższe.

Mieszkanie od dewelopera

Nowe mieszkanie kosztuje więcej, co można uznać za jedyną wadę. Należy jednak zaznaczyć, że bardzo często mamy wpływ na to, w jaki sposób zostanie ono zaprojektowane. Możemy decydować zarówno o kwestiach istotnych, jak i detalach. Deweloper zapewnia zwykle wysoki poziom swobody podczas wdrażania modyfikacji. Głównym celem jest to, aby nieruchomość w pełni odpowiadała naszym rzeczywistym potrzebom oraz oczekiwaniom. Nieruchomość z rynku pierwotnego to również niższe koszty utrzymania.

Kolejnym atutem jest fakt, że nowe mieszkania posiadają zerowy stopień zużycia. Ich wartość podczas ewentualnej sprzedaży będzie wyższa. Dodatkowym atutem jest brak usterek. Nie ma konieczności przeprowadzania remontu, dzięki czemu przeprowadzka może mieść miejsce w dogodnym terminie. Godny zaufania deweloper nierzadko pomaga w załatwieniu formalności związanych z kredytem hipotecznym.

Jaką decyzję podjąć?

Z oczywistych względów mieszkania z rynku pierwotnego znacząco przewyższają nieruchomości z rynku wtórnego. Warunek jest jeden – należy wybrać uczciwego dewelopera, który cieszy się pozytywną opinią klientów. Znakomitym przykładem jest polecany przez nas deweloper KRJ, który działa w branży już od wielu lat. Zachęcamy do zapoznania się z jego stroną internetową: https://www.krj.pl/ To świetna propozycja dla tych, którzy oczekują uczciwości, profesjonalizmu, a także rzetelnego doradztwa. Zachęcamy do kontaktu!