Maskownice do grzejników – jak wybrać odpowiednią?

Stary, obleśny i zniszczony grzejnik sprawi, że żadne wnętrze nie będzie ani eleganckie, ani przytulne. Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób moża zamaskować ten nieprzyjemny widok. Na szczęście w sklepach są dostępne maskownice, które pomogą zaradzić takim problemom. Jak wybrać odpowiednią maskownicę na Twój kaloryfer?

Nowoczesna maskownica na kaloryfer

Na pewno nie opłaca się zasłaniać grzejnika meblami czy grubą zasłoną. Takie rozwiązanie nie sprawdzi się, ponieważ powstrzymuje kaloryfer przed spełnianiem swojej podstawowej funkcji użytkowej. Ciepłe powietrze jest w ten sposób blokowane i trzeba zwiększyć ilość stopni, aby w pomieszczeniu uzyskać optymalną temperaturę.

Współczesne maskownice do grzejników to rozwiązanie, które w łatwy i szybki problem może rozwiązać problem nieestetycznego kaloryfera. Osłony wykonane są z wysokiej jakości materiałów MDF. To skrót od angielskiego Medium Density Fibreboard. W przełożeniu na nasz język jest to płyta pilśniowa z włókien drzewnych o średniej gęstości. Oznacza to, że tego typu osłonę można bez problemu podnieść i ją samodzielnie zamontować. Instalacja bowiem jest niezwykle łatwa, a lekkość materiałów sprawia, że cały proces to bułka z masłem.

Nowoczesna maskownica na kaloryfer z MDF wiążą się też ze spora dawką bezpieczeństwa. To nie są tworzywa łatwopalne, choć są wykonane z drewna. Do tego nie chronią przed poparzeniem dzieci, które czasami bawią się przy grzejniku. Jednocześnie tego typu osłona na kaloryfer nie zabiera mu zbyt wiele ciepła, gwarantując swobodny przepływ temperatury.

Kiedy wręcz brzydki grzejnik staje się atrakcyjną dekoracją wnętrza…

Wielką zaletą nowoczesnych maskownic na grzejniki jest bez wątpienia design. Płyty MDF można dekorować w różny sposób, a otwory w ramie przyjmują bardzo atrakcyjne kształty. Wówczas zniszczony grzejnik staje się atrakcyjną dekoracją wnętrza. Pamiętaj, że za projekt i wykonanie odpowiadają specjaliści, więc ciekawe wzornictwo idealnie współgra z ergonomią użytkowania. Możesz mieć fajną obudowę na grzejniku, ciesząc się komfortem termicznym dopasowanym w sam raz do twoich potrzeb.

Co więcej, można ją pomalować na dowolny kolor. Jeśli akurat złoty pasuje do twojej łazienki albo salonu kosmetycznego – żaden problem. Kolor nie jest żadną przeszkodą. To samo, jeśli chodzi o wymiary. Dobre maskownice do grzejników mogą mieć ściśle określony wymiar. Dobór odpowiedniej osłony nie jest więc szczególnie trudnym zadaniem.