Na co zwrócić uwagę, wybierając lokalizację mieszkania?

Poszukiwania mieszkania najczęściej rozpoczynają się od wyboru lokalizacji. Sprecyzowanie dzielnicy nie wystarczy – liczy się również najbliższa okolica. Dowiedz się, na co zwrócić szczególną uwagę decydując, gdzie będzie usytuowane wymarzone mieszkanie.

Czy okolica jest cicha i bezpieczna?

W mieszkaniu odpoczywamy po całym dniu pracy, dlatego też musi być ono położone w cichej okolicy. Nowe inwestycje we Wrocławiu są realizowane zarówno w pobliżu centrum miasta, jak i na jego obrzeżach. Jeżeli chcesz mieć pewność, że po wejściu do mieszkania odetniesz się od zgiełku miasta, sprawdź, czy w sąsiedztwie budynku, którym się zainteresowałeś, nie przebiegają bardzo ruchliwe ulice. Stacja paliw, centrum handlowe czy sklep wielkopowierzchniowy również mogą powodować, że za oknem będzie po prostu głośno.

Okolica, w której zamieszkasz powinna być też bezpieczna. Z rankingu stworzonego przez Otodom wynika, że najbezpieczniejszymi dzielnicami Wrocławia są: Psie Pole, Krzyki i Fabryczna. Według mieszkańców z bezpieczeństwem najgorzej jest na Starym Mieście[1].

Dostęp do komunikacji miejskiej i parkingów

W obrębie miasta przemieszczamy się komunikacją miejską lub własnym samochodem. Jeżeli korzystasz przede wszystkim z autobusów, to sprawdź przyszły adres pod kątem tego, czy w najbliższej okolicy znajdują się przystanki autobusowe. Czy będziesz musiał przesiadać się, chcąc dojechać do pracy? Ile zajmie Ci dojazd do centrum lub miejsc, w których najczęściej przebywasz?

Jeżeli komunikacji miejskiej używasz jedynie sporadycznie, bo masz prawo jazdy i samochód, to upewnij się, że będziesz miał gdzie parkować. Nowe inwestycje we Wrocławiu korzystnie wyróżniają się pod tym względem. Deweloperzy uwzględniają miejsca parkingowe w planie osiedla, dzięki czemu zmotoryzowani właściciele nie borykają się z problemami dobrze znanymi mieszkańcom starszych blokowisk.

Bliskość trenerów zielonych, szkół i punktów handlowo-usługowych

Nowe inwestycje we Wrocławiu często są położone w miejscach nie tylko dobrze skomunikowanych, ale także w pobliżu terenów rekreacyjnych. Przykładowo spółka Vantage Development buduje osiedle Promenady Wrocławskie, które jest położone wzdłuż głównej odnogi Odry. Na mieszkańców czekają zarówno liczne tereny rekreacyjne, jak i zielone.

Szukasz mieszkania nie tylko dla siebie, ale też swojej rodziny? Zwróć uwagę, czy w okolicy znajdują się przedszkola, szkoły i inne placówki edukacyjne, do których będą uczęszczać Twoje dzieci. W przeciwnym razie musisz liczyć się z czasochłonnym dowożeniem najmłodszych na zajęcia.

______________________

[1] Za: Oto najlepsze i najgorsze wrocławskie dzielnice [RANKING], https://gazetawroclawska.pl/oto-najlepsze-i-najgorsze-wroclawskie-dzielnice-ranking/ga/12449104/zd/25430602 (dostęp: 15.11.2018).