Czym różnią się plisy bezinwazyjne od plis DUO?

Roleta okienna to urządzenie obsługiwane ręcznie lub automatycznie, które blokuje dostęp światła i zmniejsza przyrost ciepła w dowolnym pomieszczeniu.

Najpopularniejszym rodzajem rolet okiennych jest plisa, którą można otwierać lub zamykać za pomocą sznurka, krążka lub innego mechanizmu. Plisy są wszechstronne i można je zamontować do każdego typu okien.

Możesz zaoszczędzić pieniądze i zmniejszyć emisję dwutlenku węgla instalując energooszczędną plisę okienną.

Rolety okienne to świetny sposób na oszczędność energii i ochronę środowiska. Mają wiele zalet, w tym poprawę atrakcyjności domu czy zapewniają prywatność. Ponadto są łatwe w instalacji i utrzymaniu czystości.

Do wyboru jest wiele rodzajów rolet okiennych – bezprzewodowe, z napędem, uchylno-rozwierane, komórkowe, bezinwazyjne itp., więc możesz znaleźć taką, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Dlaczego najlepiej wybrać plisy do swojego mieszkania ?

Plisy to rodzaj zasłon okiennych, które zawierają plisowaną tkaninę. Tkanina ta ma charakterystyczne zakładki, które w zależności od regulacji można rozkładać i zwijać. Plisy są bardzo estetyczne i efektowne, a przy tym można zamówić je na wymiar. Znajdują zastosowanie do wielu typów okien, w tym: małych, dużych, balkonowych, o standardowych wymiarach i niestandardowych. Można także je założyć do okien dachowych, skośnych oraz o nietypowych kształtach. Do wyboru jest wiele różnych wariantów plis, które można spersonalizować pod względem wymiarów, odcieni oraz materiału. Plisy mogą mieć materiał przyciemniający, odbijający promienie słoneczne, zapobiegający nadmiernemu nagrzewaniu wnętrz (plisy termiczne).

Wśród rodzajów plis, wyróżniamy następujące:

  • plisy bezinwazyjne – plisy te montowane są bez konieczności wiercenia otworów i nie wymagają mocowania na stałe. Montowane mogą być na wiele sposobów, w zależności od tego na co profil okna pozwala. W standardzie plisy można opuszczać i podnosić płynnie i dowolnie: z góry na dół, z dołu do góry, od środka z odkrytym dołem i górą okna.
  • plisy DUO – Plisy te charakteryzuje to, że posiadają dwie tkaniny. Tkaniny te mogą być w dwóch różnych kolorach oraz o różnej grubości. Mogą być połączone ze sobą na jednym profilu lub na dwóch osobnych. W zależności od pogody na zewnątrz lub od nasłonecznienia pomieszczenia można sobie regulować ilość światła wpadającego do środka. Na górnej części można zamontować cieńszą tkaninę o większej przezierności, a w dolnej części okna można zamontować grubszą tkaninę, którą można rozłożyć w przypadku, gdy będziemy chcieli zasłonić całkowicie pomieszczenie lub zablokować światło dzienne.