Modne drzwi zewnętrzne 2022

Drzwi zewnętrzne to nie tylko gwarancja bezpieczeństwa i prywatności mieszkańców, ale także swoista wizytówka domu. Dlatego wykańczając dom lub mieszkanie, dobrze więc poświęcić nieco czasu na znalezienie egzemplarza, który będzie pasował perfekcyjnie do pozostałych elementów wykończeniowych. Współczesny rynek dostarcza nam wielu interesujących rozwiązań, można się z nimi zapoznać zarówno online, jak i w nowoczesnych salonach prowadzących sprzedaż drzwi wewnętrznych i zewnętrznych. Warto też pamiętać, że drzwi, podobnie jak inne elementy wyposażenia podlegają zmieniającej się modzie. Sprawdź, jak wyglądają najmodniejsze drzwi zewnętrzne w 2022 roku i poszukaj inspiracji już teraz!

Jakie drzwi zewnętrzne są modne w tym roku?

Moda dotycząca wyposażenia wnętrz nie zmienia się na szczęście tak często, jak ta dotycząca ubrań. W innym wypadku, chcąc nadążyć za bieżącymi trendami, musielibyśmy zmieniać drzwi zewnętrzne co najmniej raz w roku. Większość producentów stara się dostarczać modeli ponadczasowych, takich, które przez wiele lat będą wyglądały dobrze i będą cieszyły oko. Pojawiają się jednak pewne niuanse, które zmieniają się co pewien czas.

W roku 2022 warto szczególną uwagę zwrócić na kolor. Rok temu królował antracyt, drzwi zewnętrzne w tym kolorze nadal cieszą się dużą popularnością, podobnie jak jest to w przypadku intensywnych szarości. Nowym trendem, który powoli zyskuje na popularności, są drzwi w odważniejszych kolorach takich jak granat, zieleń, czy nawet fuksja. Zasada jest taka, że im bardziej stonowany kolor fasady, tym bardziej wyraziste drzwi. Efekt, jaki można w ten sposób osiągnąć, robi naprawdę duże wrażenie.

Zadbajmy o detale, czyli jakie klamki wybieramy w 2022 roku?

Klamka jest tym elementem, o którym zbyt często się zapomina, a przecież to od drobiazgów zależy wygląd całości. W 2022 coraz częściej drzwi wejściowe wyposażane są nie tylko w klasyczną klamkę, ale także w dodatkowych pochwyt. W branży stolarskiej pochwyty, czyli antaby określane są czasem mianem biżuterii dla drzwi. I tak właśnie można je traktować. O ile same drzwi wejściowe wybieramy raz na wiele lat, o tyle klamki można co jakiś czas zmieniać.

W 2022 roku modne są antaby wydłużone w prostej formie pozbawionej zbędnych ozdobników. Ten efektowny detal prezentuje się bardzo elegancko, nadając drzwiom ostatecznego sznytu. Najchętniej wybierane są pochwyty w odcieniach neutralnych, czyli srebrnym i złotym, takie rozwiązania pasują bowiem właściwie do każdego koloru drzwi zewnętrznych.