Apartament – dobry sposób na inwestycję pieniędzy?

Dysponujesz nadwyżką finansową i nie wiesz, jak ją zainwestować? W takim przypadku warto pomyśleć o zakupie nieruchomości – to aktualnie jedna z lepszych form lokaty środków.

Artykuł partnera

Niskie oprocentowanie lokat bankowych, a także niestabilna giełda i ryzykowne fundusze inwestycyjne nie zachęcają do wyboru tych form inwestowania. Właśnie dlatego coraz więcej inwestorów decyduje się obecnie na zakup nieruchomości – to znana od wieków, a teraz także bardzo opłacalna metoda zarobku.

Jak zarabiać na nieruchomościach?

Na nieruchomościach można zarabiać na kilka sposobów. Możemy zdecydować się na kupno działki w przyszłościowej lokalizacji i zaczekać aż jej wartość wzrośnie. Możemy też zakupić mieszkanie, które można zarówno przeznaczyć na wynajem, jak również można zarabiać na jego rosnącej wartości. To właśnie nieruchomości mieszkalne są obecnie jedną z najkorzystniejszych metod lokaty pieniędzy – dzięki nim można zarobić o wiele więcej niż na lokatach, bez ponoszenia wysokiego ryzyka inwestycyjnego.

Inwestycja w luksusowy apartament

Jednym ze sposobów zarobku na nieruchomościach mieszkalnych są luksusowe apartamenty. Jeśli chodzi o takie właśnie apartamenty w Gdańsku, sprzedaż to jeden ze sprawdzonych pomysłów na pomnożenie pieniędzy. Gdańsk to miasto odwiedzane także przez turystów, dlatego nieruchomość można tam przeznaczyć do wynajmu turystycznego i przekształcić je w apart-hotel.

Apart-hotele, czyli apartamenty na wynajem to obecnie chętni wybierane noclegi w większych miastach. Dają większą prywatność i swobodę niż hotele, są najczęściej świetnie zlokalizowane, są chętnie wybierane zarówno przez turystów, jak również przez osoby, które podróżują biznesowo. Jedna dobra w luksusowym apartamencie może kosztować od około 200 do nawet 600 złotych, wobec tego dla właściciela takiej nieruchomości może być to bardzo korzystna forma inwestycji pieniędzy, która w perspektywie całego roku pozwala na szybki zwrot zainwestowanych środków.

Z aktualnymi ofertami apartamentów na sprzedaż w Gdańsku i w innych lokalizacjach można zapoznać się on-line.