Jak urządzić domek letniskowy 25m2

 

Domki letniskowe kupowane w Bieszczadach, w Tatrach, na Mazurach czy nad morzem robią olbrzymią furorę. Posiadanie takiego domku jest bezcenne: urlop bez uciążliwego poszukiwania noclegu i wakacje na własnych zasadach to wręcz luksus.

Domek w stylu klasycznym

Domki letniskowe są przede wszystkim jednopiętrowymi chatkami z drewna, które mieszczą w sobie minimum: kuchnię, łazienkę z prysznicem, miejsce na kanapę i antresolę, która występuje w roli sypialni. Jak urządzić taki domek letniskowy, aby na czas urlopu spędzić tam czas miło i przyjemnie?

Styl skandynawski domku letniskowego

Styl skandynawski to biel i minimalizm, który doskonale podkreśli letni charakter domku. Idealnie będzie pokusić się o przemalowanie mebli na biały, czarny lub szary kolor lub całkowite pokrycie ścian bielą. Aby nie zrobiło się zbyt szpitalnie, domek należy zaopatrzyć w miękkie i wygodne fotele, kanapy, koce i poduszki. Poroże na ścianie jest symbolem skandynawskiego stylu. W każdym przypadku wygrywa tu prostota.

Domek w stylu morskim

Najbardziej romantyczny ze wszystkich stylów, kojarzony z piaszczystą plażą i promieniami słońca. W domku letniskowym aspirującym do miana morskiego kolorystyka to biel, żółty, morski, turkusowy, niebieski i naturalny drewniany. Nie wiedzieć czemu, w styl morski świetnie potrafią wkomponować się wiklinowe dodatki, wzorzyste tekstylia i zabawne dodatki: muszelki, ryby, syrenki.

Domek w stylu góralskim

Styl góralski wymaga zachowania wszystkiego w drewnie w jak najbardziej naturalnym stanie. Tradycyjny piec lub kominek z kamienia, ciężkie, masywne meble, futra zwierząt na podłodze i na ścianach, góralskie wzory na narzutach i poduszkach. Góralski styl tylko z pozoru wydaje się surowy, tak naprawdę może być świetną bazą dla różnych dodatków.

Domek w stylu cyganerii

Domek w stylu bohemy wymaga wbrew pozorom większego zaangażowania. To kwieciste dodatki, plecione narzuty i pledy, miękkie dywany, mnogość poduszek oraz antyki, które służą nam za wyposażenie. Styl boho wymaga różnorodności oraz kolorów.

Źródło: http://www.domy-ogrody.com/jaka-dzialka-pod-domek-letniskowy