Styl boho – jak zaaranżować mieszkanie?

Artykuł partnera.

Kupując nowe mieszkanie, trzeba zabrać się za urządzenie go. Istnieją pewne najistotniejsze zasady, przede wszystkim mowa tutaj o komforcie dla mieszkańców. Każdy ma tak naprawdę inne preferencje, czasem może je łączyć ten sam styl. Pośród nich znajduje się właśnie styl boho, w ostatnich czasach dosyć często wybierany. Sprawdza się on świetnie dla każdego, kto ma w sobie zamiłowanie do przyrody. Jeśli chciałoby się określić styl boho jednym słowem, to mogłaby to być harmonia. Jeśli chcesz urządzić mieszkanie w stylu boho, nie możesz decydować się na przypadkowe ruchy, wszystko musi być dobrze przemyślane. Co jest więc najważniejsze w takim mieszkaniu? Sprawdź, jakie są niezbędne elementy w mieszkaniu, które ma zostać urządzone w stylu boho!

Styl boho i jego historia

Za wielkie początki tego stylu wnętrzarskiego można uznać XIX wiek, jednak zwykle najbardziej kojarzy się z latami 60. oraz 70. XX wieku. Jeśli chodzi o to, skąd pochodzi, jest to paryska kultura cygańska, właśnie tam się rozpoczął. Styl boho jest wielowymiarowy, dzięki temu, że przez lata zaliczał ciągłe zmiany. Dzięki temu ma on naprawdę wiele odsłon, a tym samym każdy może znaleźć odpowiednią dla siebie.

Kolorystyka stylu boho

Popularne w stylu boho kolory są przede wszystkim harmonijne i nawiązują do natury. Roślinność, gleba i kamień to elementy, z których jest silnie inspirowany, są one kluczowe dla niego. Najbardziej charakterystycznym kolorem jest tutaj zieleń, a powrót do natury to dla wielu bardzo odpowiednie dla ich potrzeb rozwiązanie. Najważniejsze kolory dla osób, które swoje apartamenty Warszawa chcą urządzić w stylu boho to szarość, brąz, beże i inne neutralne odcienie.

Materiały, z których korzysta się w stylu boho

W stylu tym najlepszym wyborem będą wszelkiego rodzaju naturalne tworzywa lub te, które je w jakiś sposób oddają. Jednymi z najciekawszych rozwiązań są drewno oraz wiklina. To samo ma miejsce w kwestii materiałów. Biały dywan z lnianymi frędzlami idealnie sprawdzi się w mieszkaniu osoby, która zdecydowała się na styl boho. Orientalne wzory także sprawdzą się fantastycznie.

Sprawdź również: Art deco – jak urządzić mieszkanie?

Wybór dekoracji

Styl boho to przede wszystkim bogata treść. Nie ma tutaj miejsca na minimalizm, tak bardzo popularny w obecnych czasach. Dodatki powinny podkreślać swobodę, która panuje w tym mieszkaniu. Jeśli szukasz idealnego, zdecyduj się na orientalne albo egzotyczne elementy, będą idealne! Pamiętaj, że boho to przede wszystkim natura, zatem w Twoim mieszkaniu powinna się znaleźć jak największa ilość roślin. A może by tak zakupić piękne, gliniane donice?

Meble do mieszkania

Przy urządzaniu mieszkania wybór mebli to jedna z najważniejszych rzeczy. Mogą nadać mu zupełnie inne cechy. Ich najważniejszą cechą jest naturalność, powinny być właśnie takie, bez względu na wszystko. Styl skandynawski może być w tym przypadku wskazówką do tego, na jakie meble postawić. Pamiętaj, że ze stylem boho możesz łączyć inne, co jest jego niezaprzeczalnym atutem.