Sprawdzone rozwiązania w przypadku modernizacji garażu w firmie

Wiele firm posiada samochody służbowe, które parkuje i naprawia na trenie zakładu. Często są to różnorodne pojazdy o zmiennym zastosowaniu.

Należy to przewidzieć przy projektowaniu pomieszczeń służących jako powierzchnia garażowa. Zastosowane wyposażenie powinno być odporne na warunki atmosferyczne oraz ułatwiać łatwy wjazd i wyjazd z garażu.

Drzwi garażowe kluczowym elementem wyposażenia

Aby zabezpieczyć wnętrze pomieszczenia przed warunkami atmosferycznymi, należy wybierać bramy posiadające wysoki współczynnik izolacji. Pozwala to na ograniczenie utraty ciepła i zwiększa komfort pracy w takim pomieszczeniu. Można zastosować kilka rozwiązań dostosowanych do potrzeb zakładu, aby ułatwić użytkowanie bram.

Standardowe bramy skrzydłowe

W wielu przypadkach modernizacji garażu można wymienić istniejące bramy garażowe na taki sam model drzwi skrzydłowych z zastosowaniem nowoczesnych materiałów. W przypadku niskiej wysokości pomieszczenia jest to jedyny sposób, aby zachować dobre funkcje użytkowe. Należy pamiętać jednak o konieczności pozostawienia miejsca na ruch skrzydeł, co utrudnia ich użytkowanie zimą. Prosta konstrukcja natomiast doskonale sprawdza się w trudnych warunkach atmosferycznych. Przez wypełnienie materiałami izolacyjnymi i wzmocnienie konstrukcji ramą nośną można szybko zabudować nawet duże wjazdy do garażu.

Nowoczesne bramy z możliwością ich chowania

Nowym rozwiązaniem są bramy wykonane z segmentów. Takie modele po otwarciu chowają się do wnętrza budynku i nie utrudniają dostępu do pojazdu. Ważne jest również to, że nie trzeba ich zabezpieczać po otwarciu. W ten sposób można je szybko i bezpiecznie otworzyć. Bramy segmentowe poruszają się w pionie na specjalnych rolkach. Można dowolnie kształtować ich wysokość za pomocą zwiększania ilości elementów. Przy ich montażu należy pamiętać o przestrzeni przeznaczonej na prowadnice nad wjazdem do garażu. W każdej chwili taki system można rozbudować o mechanizmy automatycznego otwierania i zamykania. Wystarczy dodać odpowiedniej mocy siłownik, który można zdalnie uruchamiać za pomocą pilota.

Wybierając bramę do garażu, należy kierować wygodą ich późniejszego użytkowania. Produkt ten ma izolować garaż przed czynnikami atmosferycznymi. Jeżeli jest możliwość zastosowania nowoczesnych modeli, powinniśmy dobrać je do wymiaru wjazdu do garażu i wysokości pomieszczenia.