Jakie kolory sprawdza się w mieszkaniu tej wiosny?

Nie od dziś wiadomo, że kolor we wnętrzu gra bardzo ważną rolę. Jego funkcje mogą być różne w zależności od wcześniejszych założeń – ściana może stanowić wyłącznie tło dla pozostałych elementów aranżacji lub też stanowić jej część i być dekoracją pomieszczenia. Kolorem roku w 2018 był fiolet, który nie spotkał się z uznaniem ze względu na jego intensywność i specyfikę. W tym roku postawiono na dwa, bardzo różniące się od siebie typy kolorów.

Wiosna 2019 w wersji nude

Cieliste beże, brudne róże i ochry będą niezwykle trendy przez cały rok. Popularne w ostatnich czasach szarości przestają być na pierwszym miejscu, a w zamian wchodzą kolory wciąż słabo intensywne, ale mające więcej charakteru. Zainteresowaniem cieszyć się będą również kolory pastelowe, jednak w bardzo delikatnym wydaniu. Takie rozwiązanie sprawia, że wnętrze wciąż prezentuje się nowocześnie, ale jednocześnie staje się bardziej ciepłe i przytulne. Należy wspomnieć, że w aranżacji wnętrz wchodzi moda na total look, co oznacza że kolor ścian, mebli i dodatków utrzymywany jest w podobnym tonie. Choć wciąż niewiele osób jest przekonanych do efektów wizualnych takiej kompozycji, w szybkim tempie zyskuje ona sympatyków.

Kolory nude można również zastosować wyłącznie w dodatkach. Subtelne barwy dekoracji z agatameble.pl wprowadzą do wnętrza nowoczesny i stylowy charakter.

Klasyka w ciemnym wydaniu

Zupełnym przeciwieństwem będzie zastosowanie we wnętrzach kolorów zimnych i ciemnych. Już w zeszłym roku modne były butelkowa zieleń i granat, a wiosną 2019 roku dołączą do nich ciemny grafit, brąz, a nawet czerń. Choć takie kolory z tą porą roku mają niewiele wspólnego, to  wnętrza z ciemnymi ścianami i dodatkami w intensywnych i jasnych kolorach będą prezentować się zjawiskowo. Z ciemnymi kolorami należy jednak uważać, ponieważ wnętrza o małej powierzchni i słabo doświetlone mogą stać się zbyt ponure i chłodne. W ich przypadku może się nie sprawdzić także zasada total look.