Wanna czy prysznic – co sprawdzi się lepiej w twojej łazience?

Artykuł partnera.

Jedną z najważniejszych decyzji podejmowanych podczas remontu łazienki jest montaż wanny i prysznica. Dla zwolenników jednego z rozwiązań wybór nie powinien być większym problemem. Nieco inaczej wygląda sytuacja, gdy ktoś widziałby w swoim domu obie opcje, a niekoniecznie pozwala mu na to metraż pomieszczenia. Sprawdź, co warto wiedzieć o wannach i prysznicach przed zakupami do nowej łazienki.

Wanna

O zakupie wanny powinni pomyśleć przede wszystkim fani długich kąpieli. Jeśli taka forma relaksu pozwala zregenerować się fizycznie i psychicznie, to warto postawić na takie rozwiązanie nawet w mniejszej łazience. Warto pamiętać, że w przypadku modeli narożnych bądź przyściennych ze sklepu online Wanna Czy Kabina można bez problemu zamontować zasłonę prysznicową lub plastikową przysłonę.

W stworzeniu domowego gabinetu SPA może pomóc wanna z hydromasażem. Z kolei modele wolnostojące to idealna propozycja dla właścicieli większych pomieszczeń, w których można pozwolić sobie na montaż nawet pośrodku łazienki. Taka aranżacja z pewnością będzie wyglądać niesamowicie efektownie. Co ciekawe, obecnie można znaleźć też wanny z drzwiczkami i siedziskami, które mogą przydać się w przypadku seniorów i osób z ograniczoną sprawnością ruchową.

Prysznic

Kabina prysznicowa to niesamowicie praktyczne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej łazience. W zależności od specyfiki pomieszczenia można postawić na gotowe modele, zamówić kabinę na wymiar czy też zdecydować się na wersję bez brodzika ze specjalną ścianką ze szkła bądź muru. Dodatkowo można zamontować panel z hydromasażem, który doda łazience odrobiny luksusu i zapewni relaks po ciężkim dniu.

Na prysznic powinny zdecydować się przede wszystkim osoby, które nie należą do grona fanów kąpieli bądź nie mają na nie czasu. O kabinie warto pomyśleć też w przypadku seniorów i osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Prysznic przeważnie jest znacznie bardziej przestronny i pozwala na wstawienie specjalnego siedziska. Może też ułatwić opiekunowi umycie ciała swojego podopiecznego.

Wanna i prysznic

Niekiedy domownicy są podzieleni w kwestii wyboru wanny i prysznica do tego stopnia, że nie ma właściwie mowy o zrezygnowaniu z którejś z opcji. W takim przypadku warto pomyśleć o zaprojektowaniu łazienki w taki sposób, żeby zmieścić w niej oba elementy wyposażenia. Wbrew pozorom jest to możliwe nawet w przypadku mniejszego pomieszczenia, choć wymaga odrobiny wiedzy, sprytu, a niekiedy także pomocy fachowca.

Przede wszystkim prawdopodobnie będzie konieczne znalezienie innego miejsca na pralkę, która może przeszkadzać w urządzeniu łazienki z wanną i prysznicem. Ponadto kabina powinna mieć drzwi przesuwne bądź ściankę ze sklepu online WannaCzyKabina.pl, czyli rozwiązania niewymagające dodatkowej przestrzeni, która byłaby potrzebna w przypadku otwieranych na zewnątrz drzwiczek. Dobrym pomysłem może też być wanna narożna, która zajmuje stosunkowo mało miejsca nawet przy większych wymiarach.