Szybka i skuteczna izolacja dachu płaskiego – jak to zrobić?

Chcesz zabrać o skuteczną izolację dachu płaskiego? Dowiedz się jak to zrobić w kilku prostych krokach dzięki wykorzystaniu izolacji pianą poliuretanową!

Dach odgrywa kluczową rolę w kontekście komfortu życia. Nikt nie lubi zimą tracić pieniędzy z powodu słabej termoizolacji, a latem “smażyć się” z powodu niekomfortowych upałów. Jak zatem przygotować dach do tego, by zimą zapewniał “zatrzymanie” ciepła w budynku, a latem stawał się barierą dla zbyt wysokich temperatur? Odpowiedź to skuteczna izolacja dachu. Tylko jaką technologię wybrać?

Jedną z najszybciej rozwijający się technologii izolacji w Polsce jest izolacja pianą poliuretanową, która kojarzona jest głównie z poddaszami, natomiast może być również zastosowana w przypadku dachów płaskich!

Izolacja dachu płaskiego pianą poliuretanową – dlaczego warto?

Natrysk piany na dachu płaskim. Źródło: https://izolacjapianka.pl/oferta/izolacja-dachow.html

Przede wszystkim należy “włożyć między bajki” twierdzenia, że jest to zupełnie nowa i niesprawdzona technologia.

Izolacja pianą poliuretanową jest wykorzystywana od wielu dekad i jak pokazują badania, w dłuższej perspektywie czasu zachowuje swoje ponadprzeciętne właściwości.

Mało tego! Piana poliuretanowa wykazuje się większą efektywnością cieplną niż popularne, alternatywne technologie.

Po drugie, izolacja pianą poliuretanową to jedna z najszybszych dostępnych technologii izolacji. W większości przypadków cały proces izolacji (na gotowo) będzie trwał 1-2 dni. Nikt nie lubi przeciągających się prac budowlanych. Jeżeli zależy Ci na czasie, to jest to technologia dla Ciebie.

Po trzecie, poza właściwościami termoizolacyjnymi, piana poliuretanowa (zamknięto-komórkowa) spełnia również zadania z zakresu hydroizolacji.

Każdy z nas wie także, że jeśli przemoczymy nasze ubranie w chłodny jesienny wieczór będzie nam znacznie zimniej. Tak samo czuje się nasz dom w momencie, gdy nasza izolacja jest zamoczona – staje się wtedy przewodnikiem zamiast izolatorem!

Piana poliuretanową tworzy natomiast szczelną warstwę, która chroni Twój budynek przed wilgocią.

Jak wygląda proces izolacji dachu pianą poliuretanową?


Izolacja dachu płaskiego pianą poliuretanową

Dokładna procedura może się również w zależności od firmy wykonawczej, natomiast z reguły proces izolacji pianą wygląda w następujący sposób:

  1. Ocena stanu dachu,
  2. Gruntowanie,
  3. Dobór odpowiedniej piany,
  4. Wykonanie natrysku,
  5. Pomalowanie natrysku farbą ochronną.

Podsumowanie

Jak widzisz, piana poliuretanowa to ciekawe rozwiązanie z zakresu izolacji – również dachów płaskich. Dobrze zaizolowany dach, to komfort mieszkańców, więc warto dobrze przeanalizować wszelkie wady i zalety wszystkich technologii przed podjęciem ostatecznej decyzji. Pamiętaj, żeby zwrócić uwagę na opinie dotychczasowych klientów oraz doświadczenie firmy wykonującej natrysk – to kluczowe aspekty, które z pewnością wpłyną na końcowy efekt prac.