Narzędzia do garażu – czego nie może zabraknąć w przydomowym warsztacie?

Przydomowy warsztat to marzenie każdego miłośnika majsterkowania. Aby go stworzyć, trzeba wyposażyć się w wiele narzędzi i urządzeń, które przydają się w różnych sytuacjach. Jakie narzędzia do garażu wybrać?

Garaż to nie tylko miejsce, w którym zostawiamy samochód. Bardzo często jest to ulubione miejsce majsterkowicza, który urządza tam swój warsztat. Aby wykonywać drobne naprawy w aucie, czy też w domu, w warsztacie trzeba mieć przydatne akcesoria i elektronarzędzia, które sprawdzają się w różnych sytuacjach. Duże znaczenie mają różnego rodzaju klucze, np. klucz dynamometryczny, dzięki którym można wykonywać drobne naprawy. Jakie narzędzia warto mieć w garażu?

Narzędzia do garażu – czego nie może zabraknąć?

W zależności od tego, jakie naprawy zamierzamy wykonywać, przydomowy warsztat powinien być dobrze wyposażony. Na początku należy zadbać o regały, na których będą przechowywane przedmioty. Podczas wykonywania drobnych napraw konieczne jest też dobre oświetlenie. Aby stworzyć funkcjonalną przestrzeń, potrzebny jest też stół warsztatowy, który znacznie ułatwia pracę. Również tablice narzędziowe, z metalu lub tworzywa sztucznego, są ciekawym rozwiązaniem. Można je zawiesić na ścianie, nie zajmują więc dużo miejsca. Do wykonywania drobnych napraw w samochodzie lub też wymiany opon konieczny jest podnośnik samochodowy.

W garażu nie może też zabraknąć prostownika, który jest niezbędny, gdy akumulator odmawia posłuszeństwa. Warto też mieć kompresor, który pozwala kontrolować i uzupełniać ciśnienie w oponach, a także przydaje się do czyszczenia różnych elementów. Niezbędny jest też zestaw kluczy i wkrętaków, takich jak klucz udarowy, czy klucz do kół, ponieważ jest to niezbędne wyposażenie każdego majsterkowicza. Nie można też zapominać o podstawowych elektronarzędziach, takich jak wiertarka, szlifierka kątowa i wkrętarka, bez których trudno sobie wyobrazić przydomowy warsztat.

Jakie klucze warto mieć w garażu?

Klucze do wykonywania różnych napraw są niezbędne w każdym przydomowym warsztacie. Do wykonywania napraw w aucie potrzebne są klucze płaskie lub płasko-oczkowe oraz klucze nasadowe wraz z grzechotką. Warto też mieć różne rodzajów wkrętaków, klucze imbusowe, klucze gwiazdkowe, młotek i kombinerki. Do odkręcania kół lub napraw przy podwoziu konieczny jest klucz udarowy elektryczny lub klucz pneumatyczny. Z kolei podczas remontu silnika niezbędny jest klucz dynamometryczny, dzięki któremu można dokładnie dokręcać śruby i nakrętki. Przydatny jest też klucz do filtra oleju i klucz do świec zapłonowych. Warto wybierać urządzenia dobrej jakości, które nie odkształcą się po pierwszym użyciu, lecz będą służyć przez długi czas.