Mieszkanie na wynajem w Krakowie – jak kupić, o czym pamiętać?

Artykuł partnera.

Kraków jest doskonałym przykładem miasta, gdzie zapotrzebowanie na atrakcyjne mieszkania do wynajęcia jest bardzo duże. Stolica Małopolski jest bardzo ważnym punktem na turystycznej, kulturalnej i akademickiej mapie nie tylko Polski, ale i Europy.

Nowe mieszkanie na wynajem w Krakowie – komu wynająć?

Zakup nowego mieszkania w Krakowie, które zostanie przeznaczone na wynajem, jest podyktowane rozmaitymi przesłankami. W pierwszej kolejności należy zastanowić się nad tym, do jakiej konkretnie grupy odbiorców będzie skierowana oferta najmu. W Krakowie zdecydowanie największą popularnością cieszy się wynajem mieszkań dla studentów oraz dla turystów, niemniej trzeba brać pod uwagę również inne opcje. Jedną z nich jest wynajmowanie nieruchomości mieszkalnych klientom premium, którzy są w stanie ponieść wysokie wydatki na ten cel. Należy jednak liczyć się z tym, że znalezienie odpowiedniego najemcy jest trudniejsze niż w przypadku np. turystów.

Nowe mieszkanie na wynajem w Krakowie – jaka lokalizacja?

To, jakie powinno być nowe mieszkanie na wynajem w Krakowie, w bardzo dużej mierze zależy od docelowych odbiorców omawianej usługi. Przykładowo dla rodzin z dziećmi atrakcyjne są mieszkania na południu Krakowa. Ta część miasta z jednej strony zapewnia oddech od wielkomiejskiego zgiełku, a z drugiej jest doskonale skomunikowana z pozostałymi częściami miasta. Z kolei dla osób pracujących zwykle najlepszą opcją jest mieszkanie w centrum.

Nowe mieszkanie na wynajem w Krakowie – jakie powinno być?

Mieszkanie na wynajem w Krakowie ma być przede wszystkim funkcjonalne. Oznacza to konieczność wyposażenia go w niezbędne sprzęty i meble. Rzecz jasna całość musi prezentować się estetycznie. W dzisiejszych czasach można to zrobić za stosunkowo nieduże pieniądze. Jak podkreślają doradcy z firmy deweloperskiej Ekopark, standard wykończenia to przesłanka mająca wpływ na koszt najmu. Warto zorientować się, jak przygotowane są do najmu dostępne na rynku mieszkania i na co jest największy popyt.