Lampy solarne ogrodowe

Lampy zasilane energią słoneczną to niezwykle popularne elementy aranżacji ogrodu lub tarasu. Ogromny wybór tego typu oświetlenia pozwala ciekawie zaaranżować teren rekreacyjny. Przyjemne światło filtrowane przez różnego rodzaju klosze lamp solarnych tworzy przyjemny klimat idealny do odpoczynku.

Praktyczne i dekoracyjne lampy solarne w Twoim ogrodzie

Użytkownicy lamp solarnych cenią je przede wszystkim za funkcjonalność. Mniejsze lampki delikatnie oświetlają ogród, a większe dają już zdecydowanie więcej światła. Oprócz tego tworzą niezwykle ciekawe efekty świetlne, dzięki czemu mogą być jednym z ważniejszym elementów dekoracyjnych. Co więcej, światło emitowane przez lamę solarną może oświetlić konkretną strefę, rzecz czy roślinę. Otoczony taką poświatą krzew lub np. ogrodowa fontanna albo rzeźba wyglądają zjawiskowo.

Oprócz walorów dekoracyjnych warto wspomnieć o innych zaletach stosowania lamp solarnych. To przede wszystkim duża oszczędność. Lampa sama się włącza po zmierzchu (jeśli ma taki czujnik) i świeci dzięki energii wytworzonej przez promienie słoneczne. Niektóre z urządzeń generują światło nawet do 12 godzin. Za kupnem tego typu lamp przemawia też fakt długiej żywotności produktu. Lampa może świecić nawet do 100 tys. godzin przy odpowiednim użytkowaniu. Oświetlenie ogrodowe solarne jest odporne na działanie czynników atmosferycznych, co również mocno wpływa na żywotność produktu. Dużym ułatwieniem jest możliwość montażu niemal wszędzie, nawet w trudno dostępnych miejscach. Brak okablowania i prosty montaż sprawia, że lampy solarne zakłada się  szybko i z przyjemnością.

Idealne do każdego ogrodu

Lampy solarne ogrodowe dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych. Mają różne rozmiary, kształty i barwę światła. Dla osiągnięcia jeszcze ciekawszego efektu warto sięgnąć po kolorowe lampki i te z ciepłym światłem. Natomiast jeśli ogród czy taras ma być lepiej doświetlony, wtedy sprawdzają się lampy z chłodnym światłem. Jeśli chodzi o kształty to jedno z pierwszych miejsc zajmują na pewno eleganckie słupki oświetleniowe. Aranżowane są na proste, minimalistyczne lamki lub bardziej ozdobne np. w stylu vintage. Bardzo popularne są słupki oświetleniowe, które imitują palącą się pochodnię. Równie ciekawie prezentują się kinkiety o różnych kształtach montowane na elewacji budynków. Natomiast małe lampy solarne wbijane w doniczki lub bezpośrednio w ziemię ogródka tworzą klimat i mogą wyznaczać trasę ścieżek rabatkowych.

Gdzie kupić dobrej jakości lampy solarne?

Najlepiej zajrzeć do katalogów dobrze zaopatrzonych sklepów internetowych. Wtedy można zobaczyć różne modele, kolory i rodzaje lamp solarnych. Warto wybrać komplet lamp, które są do siebie wizualnie podobne, np., lampy na wysięgnikach, słupkach czy kinkiety. W sklepie z dobrym asortymentem nie brakuje lamp z czujnikiem zmierzchu, ruchu i tych zaopatrzonych w poręcznego pilota. Wybór jest duży. Wystarczy tylko dobrze wybrać i zamontować lampki w miejscach, w których piękno solarnego oświetlenia będzie dobrze eksponowane. I oczywiście tam, gdzie będą niezbędne pod względem komfortu użytkowania.