Jak dobrać obraz do nowoczesnego wnętrza?

W każdym nowoczesnym wnętrzu warto zadbać o stylowe dekoracje. Obrazy nowoczesne na ścianę to jeden z ciekawszych pomysłów. Jak dobrać obraz do danego pomieszczenia, aby ten nie przyćmił aranżacji?

Dopasuj kolorystykę do wystroju wnętrza

W aranżacji nowoczesnych wnętrz liczą się nie tylko meble, ale też dodatki. Odpowiednio dobrane potrafią zdziałać cuda i nadać pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru. Ciekawym dodatkiem są właśnie obrazy. Jednak mowa tutaj o obrazach nowoczesnych, bez ramy, które doskonale wkomponują się w każde nowoczesne pomieszczenie. Jak dobrać taki obraz, aby ten nie przyćmił aranżacji, a nadał jej stylu? Pierwszą istotną kwestią na jaką trzeba zwrócić uwagę jest kolorystyka. Tutaj najlepszym pomysłem będzie albo dopasowanie koloru obrazu do wystroju wnętrza, albo wprost przeciwnie, zawieszenie czegoś kontrastowego. Jednak w przypadku kontrastowych kolorów musimy uważać, ponieważ tutaj od kiczu dzieli nas cienka linia. Nowoczesne obrazy do salonu jakie bardzo chętnie wybieramy, to te wielokolorowe z nowoczesną grafiką. Takie rozwiązanie pasuje do aranżacji w różnych kolorach, tak więc nie musimy obawiać się o to, że przesadzimy z wyborem kolorystyki. Wybór koloru zależy też oczywiście od naszych indywidualnych upodobań.

Jaki format obrazu wybrać

Kolejną kwestią jaką musimy rozważyć wybierając nowoczesny obraz będzie jego wielkość. Oczywiście tutaj najwięcej zależy od tego jaką przestrzenią na ścianie dysponujemy. Jeżeli miejsca jest mało to pozostaje nam tylko i wyłącznie zakup małego obrazu. Natomiast jeżeli mamy dużą przestrzeń do zagospodarowania, to opcji jest kilka. Możemy kupić oraz w dużym formacie, który zajmie centralną część ściany. Ale skoro mamy sporo miejsca, to czemu ograniczać się do jednego obrazu. Innym rozwiązaniem będzie zakup na przykład trzech mniejszych obrazów i zawieszenie ich obok siebie w linii prostej. Jeszcze innym rozwiązaniem, które będzie doskonale pasować do nowoczesnego wnętrza, jest zakup kilku obrazów w różnych wymiarach. Można je zawiesić w dowolnej konfiguracji tworząc swego rodzaju mozaikę. To rozwiązanie jest niezwykle modne właśnie w nowoczesnych, jak również w minimalistycznych wnętrzach. W kwestii doboru odpowiedniego rozmiaru obrazu ogranicza nas tak właściwie tylko dostępna przestrzeń. Nowoczesne obrazy ze stylowymi grafikami można łączyć ze sobą w wielu konfiguracjach.

Kupujemy nowoczesne obrazy w sklepie internetowym

Obrazy nowoczesne na ścianę można kupić wygodnie w sklepie internetowym Nasciany.pl. To szeroki wybór wzorów i formatów, spośród których bez problemu wybierzesz nowoczesny obraz do swojego domu. Każdy miłośnik sztuki nowoczesnej znajdzie w sklepie coś dla siebie. Co niezwykle istotne, każdy obraz dostępny jest w wielu formatach. Możesz więc wybrać wzór i stworzyć na ścianie kompozycję z kilku obrazów o różnym wymiarze. Jeżeli jesteś właśnie na etapie urządzania domu lub mieszkania i szukasz nowoczesnych dekoracji, te stylowe obrazy będą doskonałym rozwiązaniem.