Akryl do paznokci to specjalny proszek stosowany przy przedłużaniu naturalnych paznokci, który samoistnie ulega utwardzeniu. Dowiedz się jak go stosować.
Właściwe zastosowanie akrylu do paznokci
Stosując akryl do paznokci mamy możliwość dowolnego wymodelowania płytek paznokci i nadania im wybranego, ulubionego kształtu. Akrylowe paznokcie są wyjątkowo twarde i mocne – warto o tym pamiętać. Dlatego też, ten rodzaj manicure polecany jest zwłaszcza tym, którzy borykają się z problemem delikatnych, kruchych i łamliwych paznokci. Dodatkową zaletą akrylu do paznokci jest także szybkość usuwania – w przeciwieństwie na przykład do żelu. Niestety akryl nie jest zbyt przyjemny w zapachu, ale to tylko jedna jego wada.
Aby jednak wykonać bezpieczną, precyzyjną i piękna stylizację trzeba odpowiednio stosować akryl do paznokci. Jak? O tym w dalszej części artykułu.
Co przygotować, aby dobrze wykonać manicure akrylowy?
Aby w pełni opanować technikę robienia paznokci akrylowych potrzeba wprawy, czasu i cierpliwości. Dodatkowo przy każdej stylizacji miej w zasięgu ręki:
- odpychacz i remover do skórek,
- pilnik do paznokci,
- blok ścierający,
- primer,
- odtłuszczacz,
- pędzelki do akryli,
- pojemnik na płyn,
- waciki,
- liquid,
- akrylowy proszek,
- top,
- opcjonalnie tipsy i klej do paznokci,
- aceton,
- pędzelki do manicure,
- zaciskarkę.
Zabieramy się za manicure akrylowy
Na początku dokładnie zdezynfekuj swoje dłonie. W dalszej kolejności należy zmatowić płytkę paznokci. Teraz odsuń i usuń zbędne skórki. Po wykonaniu tych czynności trzeba bardzo dokładnie odtłuścić paznokcie. Świetnie wykona to zadanie cleaner. Później dopasuj tipsy do swoich naturalnych paznokci i przyklej je mniej więcej w połowie paznokcia. Najważniejsze jest to, żeby boki tipsów były wpasowane w naturalny kształt paznokci. Dopiero teraz, tak przyklejone już sztuczne paznokcie, można piłować oraz skracać za pomocą akcesoriów do paznokci.
Gdy wykonamy wszystkie z powyższych czynności możemy nanieść primer na fragment naturalnej płytki paznokci. Primer zabezpiecza nasze paznokcie przed ewentualnym dostaniem się do nich baterii.
I teraz następuje punkt kulminacyjny i najważniejszy – do akcji wkraczają:
- akryl do paznokci
- oraz liquid.
Liquid to specjalny podkład pod akryl, który jest niezbędnym produktem w stylizacji paznokci tą techniką. Ten specjalistyczny płyn, w połączeniu z akrylem, pozwala zbudować warstwę paznokcia.
Liqui i proszek akrylowy trzeba umieścić w dwóch osobnych naczyniach. Pędzelek do manicure zamieszczamy pierwsze w liquidzie, potem w akrylu. Uzyskaną mieszankę kładziemy na środku tipsa i równomiernie rozprowadzamy po całej płytce. Po całościowym utwardzeniu ponownie można spiłować paznokcie, nadając im wymarzony kształt.
Na samym końcu nakładamy lakier.
Kilka technicznych uwag
Akryl na paznokciach schnie około trzech minut. Wystarczy puknąć w płytkę, aby sprawdzić, czy już wystarczająco zastygł.
Paznokcie najlepiej wykończyć specjalnym olejkiem do skórek. Wystarczy wmasować go palcami na obszarze skórek paznokcia.
Ogromnym powodem do radości będzie samodzielne wykonanie manicure akrylowego. Taka stylizacja utrzymuje się około 3 tygodni – zatem bez wątpienia warto poświecić jej trochę czasu.
Do skracania paznokci akrylowych lepiej użyć pilników lub frezów – a nie gilotyny. Frezy polerskie świetnie spolerują płytkę paznokcia, a jeśli chodzi o nabłyszczanie akrylowej powierzchni, wystarczy użyć żelu nabłyszczającego – jednak ten musi być utwardzony pod lampą UV. Gdy takiej nie posiadamy zostańmy przy polerce i lakierach.
Czy temperatura ma wpływ na efekt końcowy paznokci akrylowych?
Jak się okazuje tak. Akryl do paznokci nałożony na zimna płytkę znacznie wolniej schnie. Istnieje także możliwość jego krystalizacji. Zatem bezpieczniej jest ogrzać palce – zwłaszcza w porze zimowej. Wystarczy zadbać o temperaturę w miejscu, w którym będziemy wykonywać manicure, nie robić przeciągów i wyłączyć klimatyzację. Bardzo dobrą alternatywą będzie także wykonanie masażu dłoni z użyciem maski lub peelingu. Pomyślcie o tym.
Niech wraz z pięknym manicure zagości uśmiech na naszych twarzach oraz poczucie pełnej satysfakcji z wykonanego zabiegu. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!
Najnowsze komentarze