Mieszkanie w Krakowie. Kup i wynajmuj

Artykuł partnera.

Kraków to miasto, które co roku odwiedzane jest przez 13 milionów turystów, ale to także metropolia, która pozwala na rozwój zawodowy i osobisty. Dostęp do ośrodków kultury, uczelni wyższych oraz fakt, iż miasto jest siedzibą światowej rangi korporacji, przyciąga młodych, ambitnych ludzi. Szukają oni nie tylko pracy, ale także wygodnych mieszkań, często na wynajem.

Mieszkanie na wynajem poza centrum?

Stare Miasto jest najbardziej atrakcyjną dzielnicą Krakowa, jednocześnie charakteryzuje się wysokimi cenami. Inwestowanie tutaj w mieszkanie wiąże się więc z koniecznością posiadania olbrzymich środków finansowych, mieszkań na sprzedaż nie jest wiele, a jeśli już są, to znajdują się w historycznych kamienicach. Tymczasem młodzi pracownicy, którzy w perspektywie mają założenie rodziny, wcale nie szukają mieszkań w centrum. Zależy im na dobrym dojeździe do pracy, ale też na dostępie do szkół, dużych marketów i rodzinnej rozrywki. Tych w centrum raczej próżno szukać, bo prym wiodą restauracje, puby, hotele, a na ulicach panuje tłok.

Mieszkania w cenach przystępnych i cieszące się powodzeniem znajdują się nieco dalej, w dzielnicy Prądnik Czerwony. To nie tylko tańszy i dobrze skomunikowany z innymi dzielnicami obszar Krakowa, ale ciesząca się dobrą sławą dzielnica, w której poza nowoczesnymi osiedlami znajdują się sklepiki i duże markety, Park Wodny, Multikino, Hotel Swing. Tutaj siedziby mają znaczące na rynku firmy, które do pracy w biurowcach stale poszukują personelu. Można więc bez przesady przyjąć, że mieszkając w Prądniku Czerwonym, nie trzeba wyjeżdżać poza dzielnicę, by zrobić zakupy, zarobić pieniądze, wysłać dzieci do szkoły i spędzić weekend, ciesząc się z różnorodnych atrakcji. Prądnik jest także dzielnicą zieloną, ponieważ nie brakuje tutaj skwerów, ogrodów i parków. Dojazd do centrum Krakowa oraz innych dzielnic miasta ułatwiają autobusy, które kursują przez całą dobę.

Aktualna oferta mieszkań na sprzedaż

Rynek nieruchomości w Krakowie rozwija się prężnie, a kupno mieszkania pod wynajem jest pewną inwestycją. W Prądniku Czerwonym wyróżnia się osiedle Apartamenty Kaskada http://www.superkrak.com.pl/wyszukiwarka-3d/apartamenty-kaskada-etap-3 znanego dewelopera Super Krak. Obecnie w sprzedaży są mieszkania z trzeciego etapu budowy osiedla, które wyróżnia się innowacyjnym podejściem do architektury. Mieszkania można zaaranżować w dowolny sposób, tak by przypadły do gustu rodzinom lub młodym pracownikom wiążącym swoją przyszłość z tutejszymi firmami. Wśród mieszkań na sprzedaż z oferty Super Krak znajdują się i takie dla klientów premium, i dla tych, którzy wolą niewielkie lokum, ale w świetnej lokalizacji. Ze względu na znakomite położenie osiedla, oprócz najmu długoterminowego szansą na szybki zwrot inwestycji będzie też najem krótkoterminowy. Mieszkania do wynajęcia w Krakowie są dla wielu turystów alternatywą dla pokoi hotelowych.