3 powody, dla których warto kupić mieszkanie pod klucz w Gdańsku

Popyt na nowe mieszkania w Gdańsku nie maleje już od wielu lat. Nabywcy najczęściej decydują się na lokale w stanie deweloperskim. Mieszkania wykończone pod klucz cieszą się mniejszym zainteresowaniem, a warto wziąć takie rozwiązanie pod uwagę.

Mieszkanie pod klucz – oszczędność czasu

Kluczowym powodem, dla którego wielu klientów firmy deweloperskiej Hossa kupuje mieszkania wykończone pod klucz, jest oszczędność czasu. Nawiązując współpracę z deweloperem, trzeba mieć świadomość tego, że odbiór mieszkania nastąpi dopiero po jakimś czasie – w zależności od tego, na jakim etapie realizacji jest dana inwestycja. Niemniej na wprowadzenie się do mieszkania czeka się krócej, niż ma to miejsce w przypadku mieszkań w stanie deweloperskim.

Mieszkanie pod klucz – wygoda

Wygoda to kolejna przesłanka przemawiająca za tym, aby kupować gotowe mieszkania. Gdańsk ma pod tym względem na tyle zróżnicowaną ofertę, że każda osoba zainteresowana nabyciem takiej nieruchomości znajdzie wariant wykończeniowy odpowiadający własnym potrzebom i preferencjom. Właściciel nie musi szukać ekipy remontowej oraz projektanta wnętrz oraz martwić się o zakup materiałów. W umowie deweloper zobowiązuje się do wykonania prac w określonym terminie – za opóźnienia ponosi odpowiedzialność finansową. Deweloperom zależy więc na tym, aby wywiązać się z postanowień umowy.

 Mieszkanie pod klucz – oszczędność pieniędzy

Finalny produkt w postaci gotowego mieszkania jest droższy niż mieszkanie w stanie deweloperskim. Należy jednak przeprowadzić dokładne kalkulacje, aby sprawdzić, która z wymienionych opcji bardziej się opłaca pod kątem ekonomicznym. Kupując nieruchomość w stanie deweloperskim, wypada brać poprawkę na nieprzewidziane trudności, które zwykle generują dodatkowe wydatki. Może się więc okazać, że w ostatecznym rozrachunku gotowe mieszkanie będzie tańsze. Plus jest tu poza tym taki, że cena jest z góry ustalona – nabywca wie zatem, ile konkretnie zapłaci, co ułatwia planowanie budżetu przeznaczonego na zakup nieruchomości mieszkalnej.