Ocieplanie pianką PUR jako alternatywa dla wełny!

Odpowiednio wykonane ocieplenie budynku przełoży się w dłuższej perspektywie na oszczędności przy rachunkach za ogrzewanie. Coraz częściej przy ocieplaniu stosuje się nowoczesną metodę izolacji natryskowej pianką Pur. Jest to szybki i mało inwazyjny sposób na skuteczne ocieplenie poddasza, stropów, fundamentów czy posadzek. Wraz z rozwojem technologii pianka Pur wypiera tradycyjne materiały jak wełna mineralna. Ze względu na szybkość montażu, trwałość oraz koszty jest to coraz częściej wybierana przez inwestorów metoda ocieplania. Dlaczego warto stosować piankę Pur zamiast wełny mineralnej?

Pianka Pur – czym się wyróżnia?

Pianka poliuretanowa jest materiałem izolacyjnym, którego właściwości docenia coraz większa ilość inwestorów, zarówno podczas inwestycji w budynkach prywatnych, jak i usługowych i przemysłowych. Zaletą stosowania pianki Pur jako izolacji jest prostota w obróbce i montażu przy zachowaniu doskonałym parametrów izolacyjnych. Materiał cechuje się świetnymi właściwościami adhezyjnymi, stabilnie i trwale przylega do wielu rodzajów materiałów – drewna, metalu, plastiku. W wyniku natrysku pianka zwiększa swoją objętość nawet 120-krotnie, dzięki czemu dociera do trudno dostępnych miejsc, uszczelniając trwale wszelki ubytki, dziury i szczeliny, przez które może uciekać bardzo dużo ciepła. Metoda izolacji natryskowej pianką Pur wymaga specjalistycznego sprzętu, wiedzy i doświadczenia, dlatego warto przy takiej inwestycji skorzystać z usług profesjonalnej firmy. Jedną z takich firm jest Purpartner z Lublina.

Ocieplanie poddasza metodą izolacji natryskowej!

Izolacja natryskowa pianką Pur poddaszy i stropów jest metodą coraz częściej stosowaną przez inwestorów. Z każdym rokiem wypiera tradycyjne metody ocieplania wełną mineralną czy styropianem. Należy zwrócić uwagę, że prawidłowe ocieplenie poddasza to jeden z najważniejszych aspektów przy izolacji termicznej budynku. Przez dach może uciekać nawet do 40% ciepła, jeśli izolacja wykonana została nieprawidłowo lub wykorzystano niskiej jakości materiały. Ocieplanie poddasza pianką Pur to efektywna i szybka metoda, która daje możliwość uzupełnienia szczelin i dziur. W odróżnieniu od wełny pianka przylega do powierzchni, dzięki czemu nie ma potrzeby dodatkowego obciążania konstrukcji innymi elementami montażowymi. Ocieplanie poddasza należy zlecić fachowcom z potrzebnym sprzętem i doświadczeniem w zakresie wykonywaniu takich usług.

Ocieplenie budynku to bardzo istotna kwestia. Jest to element, który wykonuje się na lata, dlatego tak ważne jest, aby przy izolacji wykorzystać najtrwalszą i najlepszą jakościowo metodę. Z pewnością jedną z takich metod jest izolacja natryskowa pianką Pur.