Kawalerka w dużym mieście – inwestycja, która się opłaca!

Kawalerki to jedne z najbardziej poszukiwanych mieszkań na rynku nieruchomości w Polsce. Bardzo często można zetknąć się z opinią, że ich zakup najbardziej opłaca się w dużym mieście – trudno nie zgodzić się z tym stwierdzeniem. 

Kawalerka w dużym mieście – o czym pamiętać?

Decydując się na zakup kawalerki w Warszawie, Wrocławiu, Szczecinie lub innym dużym mieście, trzeba pamiętać o paru ważnych sprawach. Przede wszystkim należy liczyć się z większym wydatkiem niż w przypadku mieszkania w mniejszej miejscowości. Określenie własnych możliwości finansowych ma tu zatem duże znaczenie – zwłaszcza że potrzebne są też środki na wykończenie i wyposażenie mieszkania. Klienci firmy Ronson – w zależności od tego, czy kupują nieruchomość dla siebie, czy na wynajem – kierują się przy wyborze oferty nieco odmiennymi kryteriami, niemniej kluczowe znaczenie mają metraż, lokalizacja oraz stawka za 1 m kw.

Kawalerka w dużym mieście – z rynku wtórnego czy od dewelopera?

Sporo osób planujących zakup kawalerki w dużym mieście ma poważny dylemat do rozstrzygnięcia: rynek wtórny czy pierwotny? Mieszkania na rynku wtórnym są tańsze i dostępne od ręki, ale z reguły wymagają poważnego i kosztownego remontu. Kawalerki od deweloperów to z kolei nowoczesne lokale wybudowane z zastosowaniem najnowszych rozwiązań oraz wysokogatunkowych materiałów, w związku z czym generalny remont nie jest konieczny przez wiele lat. Są tańsze w utrzymaniu i zlokalizowane w atrakcyjnych miejscach, które wybiera deweloper – Zawady to przykład świetnej lokalizacji w Warszawie (Wilanów). Nowa kawalerka ma jeszcze ten plus, że deweloper udziela na nią gwarancji. Minus jest natomiast taki, że na wprowadzenie się trzeba poczekać do momentu ukończenia całej inwestycji.

Kawalerka w dużym mieście – stabilny rynek najmu

Ważnym argumentem przemawiającym na korzyść zakupu kawalerki w dużym mieście jest możliwość wynajęcia jej m.in. turystom lub studentom. Zainteresowanie mieszkaniami na wynajem jest spore – w dłuższej perspektywie przynosi to niemałe zyski.