Dlaczego warto zdecydować się na podwieszany bidet w łazience?

Odpowiednio dobrany bidet jest coraz częściej spotykanym wyposażeniem nowoczesnych łazienek, które mają pomóc w komfortowym dbaniu o codzienną higienę. Warto wspomnieć, że tego typu rozwiązanie okazuje się niezwykle przydatne, gdy w domu mieszkają mniejsze dzieci lub osoby z ograniczeniami ruchowymi – wówczas korzystanie z toalety wiąże się z większą niezależnością. Szczególnie wtedy, gdy bidet znajduje się w pobliżu miski WC i jest łatwo dostępny. Dlatego w poniższym artykule omawiamy najważniejsze zalety produkowanych obecnie bidetów i pomagamy w wyborze modelu, który będzie najlepiej dopasowany do potrzeb domowników.

Co sprawia, że warto zainwestować w nowoczesny bidet podwieszany?

Osoby, które rozważają zakup bidetu, często zastanawiają się, jakie są zalety tego typu rozwiązania i w jaki sposób zwiększa ono komfort codziennego życia. Dlatego warto przede wszystkim wspomnieć, że bidety ułatwiają dbanie o higienę intymną, a możliwość dopasowania ciśnienia wody do własnych preferencji zapewnia jeszcze większą wygodę. To sprawia, że dla wielu osób stają się ważnym elementem wyposażenia łazienki, przyczyniając się również do większej dbałości o środowisko. Dzieje się tak, ponieważ podczas korzystania z bidetu ograniczamy zużycie papieru i tym samym zmniejszamy ilość odpadów. Okazuje się to szczególnie ważne dla inwestorów posiadających przydomową oczyszczalnię ścieków, którą w efekcie dużo łatwiej utrzymać w dobrym stanie i uniknąć różnego rodzaju awarii.

Wysokiej jakości bidety podwieszane oferuje marka Laufen w takich kolekcjach jak LUA, Sonar czy ILBAGNOALESSI. Proponowane bidety wyróżniają się zastosowaniem wysokiej jakości ceramiki i precyzyjnym wykończeniem, które zapewnia komfort codziennego dbania o higienę. Warto przy tym wspomnieć o innowacyjnej powłoce Laufen Clean Coat, na którą można się zdecydować podczas zakupu bidetu. Uszlachetnia ona powierzchnię ceramiki, wpływając na jej większą gładkość i tym samym ograniczając ilość osadzających się zanieczyszczeń. W efekcie bidet podwieszany łatwiej utrzymamy w czystości bez konieczności używania większej ilości środków czyszczących.

Funkcjonalne bidety, które wyróżniają się nowoczesnym designem

Projektowane obecnie bidety wyróżniają się coraz ciekawszym designem, który można łatwo dopasować do aranżacji różnych łazienek. Starannie wykonane produkty oferuje między innymi marka Laufen, która dba o spójny wygląd każdej proponowanej kolekcji. Dzięki temu wyposażenie łazienki staje się prostszym zadaniem i nie wymaga długich poszukiwań pasujących do siebie elementów. Szczególną uwagę zwraca na siebie kolekcja ILBAGNOALESSI, której autorem jest włoski architekt i projektant Stefano Giovannoni. Oferowany w jej ramach podwieszany bidet wyróżnia się wyjątkowym kształtem i występuje w klasycznej bieli oraz w kilku nowoczesnych kolorach, takich jak matowa czerń czy matowy odcień  W efekcie bardzo dobrze sprawdzi się w łazienkach, w których chcemy podkreślić oryginalność oraz ponadczasową elegancję.

Do ciekawych propozycji należą również bidety podwieszane z kolekcji LUA oraz Sonar. Wyróżniają się one minimalistycznym, nowoczesnym kształtem, który bardzo dobrze sprawdzi się w łazienkach urządzonych w różnych stylach. Dlatego można się na nie zdecydować również jako uzupełnienie łazienek wyposażonych z wykorzystaniem innych kolekcji.

I występuje w klasycznej bieli oraz kilku nowoczesnych kolorach jak matowa czerń czy matowy odcień cafe.