Wiszące fotele do ogrodu – Ranking!

Planujesz zakup wiszącego fotela do ogrodu? Zobacz nasz ranking! Przedstawimy w nim klasyki, które od kilku sezonów cieszą się nieustającą popularnością, ale nie zabraknie też nowości!

Wiszące fotele doskonale dopełniają przestrzeń ogrodu, tarasu oraz balkonu! Dzięki nim wypoczynek na świeżym powietrzu jest komfortowy, a strefa relaksu zyskuje dekoracyjny akcent.  Poniżej przygotowaliśmy ranking wiszących foteli do ogrodu. Dzięki niemu zobaczysz, jakie modele cieszą się największą popularnością oraz poznasz nowości, które pojawiły się na początku sezonu i szybko zyskały aprobatę oraz wzbudziły zainteresowanie Polaków.

 1.    Fotel wiszący kokon

Fotel wiszący kokon to bestseller od kilku sezonów! Osoby, które z niego nie korzystały, zastanawiają się, na czym polega jego fenomen. Sekret kryje się w kształcie siedziska, które przypomina kokon. Daje on poczucie odosobnienia, co doskonale sprawdza się w momencie czytania książki, czy słuchania audiobook’a. Kształt fotela sprzyja również krótkiej drzemce, gdyż głowę możesz swobodnie oprzeć o jeden z boków. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na głębokość oraz szerokość kosza. Im będzie on większy, tym wygodniej będzie w trakcie krótkiej drzemki. Dopełnieniem fotela są wygodne i sprężyste poduszki.

Konstrukcja wiszącego fotela opiera się na metalowym stelażu i najczęściej występuje w odcieniach szarości lub czerni, ale dużym powodzeniem cieszy się również wersja z białym stelażem oraz koszem w kolorze naturalnego drewna – imituje on splot rattanu. To połączenie kolorystyczne powoduje, że cała aranżacja nabiera przytulnego charakteru.

2.    Nowoczesny fotel wiszący

Duża popularność wiszących foteli typu kokon sprawiła, że producenci chętniej eksperymentują z nowymi wzorami. Dzięki temu w tym sezonie na rynku pojawiło się wiele nowych modeli. Przykładem może być wiszący fotel Rimako, którego kosz jest półokrągły, a stelaż ma rozstaw krzyżaka. Inny kształt siedziska oraz stojaka powoduje, że prezentuje się nowocześnie. Doskonale sprawdzi się na minimalistycznych tarasach lub loftowych balkonach, gdzie zamiast drewna króluje architektoniczny beton.

3.    Podwójny fotel wiszący

Każdy potrzebuje chwili odosobnienia, ale później chętnie spędzi czas z drugą osobą. We wspólnym celebrowaniu chwil może pomóc podwójny fotel wiszący. Ponadto jest to tańsza alternatywa dla dwóch pojedynczych modeli, a także zabiera mniej miejsca. Dwuosobowy fotel to również doskonałe rozwiązanie, gdy w domu są dzieci. Nie będą kłócić się, które z nich ma aktualnie z niego korzystać, gdyż mogą odpoczywać i bujać się jednocześnie.

4.    Fotel wiszący z daszkiem, parasolem lub baldachimem!

Nowością w letnim sezonie 2022 jest wiszący fotel z daszkiem! Jego zamienna nazwa to wiszący fotel z baldachimem lub parasolem!  W przypadku tych modeli kształt kokonu został zastąpiony przez różne formy daszku. Inaczej wygląda również sam fotel, może on przypominać np. fotel biurowy zawieszony na stelażu lub kosz plażowy z regulowanym daszkiem. Form tego rodzaju foteli jest wiele, ale mają wspólny cel. Zapewnić dodatkową ochronę przed słońcem. Cień nad głową umożliwi wypoczynek o każdej porze dnia oraz uprzyjemni czytanie książek lub gazet. W zależności od położenia słońca wystarczy ewentualnie obrócić fotel w inną stronę, ale nie trzeba przenosić go w całkiem inne miejsce. Co sądzisz, o tym pomyśle? Naszym zdaniem to strzał w dziesiątkę!

5.  Balkon, taras i ogród w stylu  boho

Klimatyczny balkon w stylu boho, któremu towarzyszą liczne światełka, pledy, wiklinowe dodatki, gąszcz roślin oraz wiszący fotel w stylu boho!

A może taras z białymi zasłonami, stolik kawowy, liczne poduszki i koce oraz fotel boho, skierowany w stronę ogrodu? Brzmi pięknie prawda?

Konstrukcja wiszącego fotela w stylu boho nie opiera się na metalowym stelażu. Zamiast tego są zwiewne tkaniny, frędzle i jasne kolory! Możesz go zawiesić na haku, który będzie wystawał z belki na werandzie, na futrynie drzwi, czy na suficie, gdyż jest bardzo lekki.

A co powiesz na taki fotel w ogrodzie? Możesz zawiesić go na drzewie. Pamiętaj, ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia!

Mamy nadzieję, że wśród zaprezentowanych modeli znalazł się fotel, który skradł Twoje serce! Nie zwlekaj z jego zakupem, bo ciepłe dni  i przyjemne wieczory szybko mijają. Byłoby szkoda spędzić je w domu lub w mieszkaniu!

Więcej ciekawych inspiracji oraz wygodnych foteli do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie meblowym www.mirjan24.pl, który jest partnerem wpisu.