Urządzamy atrakcyjny gabinet – o czym nie można zapomnieć?

Gabinet to dość specyficzne pomieszczenie, gdyż planując jego układ oraz wystrój, nie można skupić się wyłącznie na pojedynczym aspekcie.

Mianowicie, oznacza to, że projektując ten pokój uwzględnione muszą zostać trzy najistotniejsze kwestie – są to:

  • Funkcjonalność – gabinet jest pomieszczeniem użytkowym, dlatego jego wnętrze musi być zaprojektowane z myślą o wysokiej ergonomii. Chodzi tu głównie o łatwość w poruszaniu się oraz maksymalne ułatwienie organizacji przestrzeni. W razie potrzeby należy zadbać także o miejsce dla dodatkowych elementów wyposażenia, takich jak komputer osobisty, teczki na dokumenty czy telefon stacjonarny.
  • Komfort – w gabinecie z pewnością będziemy spędzać dużo czasu, gdyż jest to przestrzeń pracy. Aby nieco umilić sobie te długie godziny, warto zadbać o to, aby w przestrzeni tej czuć się swobodnie i komfortowo. Za absolutną podstawę uznać można tu fotele gabinetowe, gdyż w bezpośredni sposób przekładają się one na naszą wygodę.
  • Reprezentacyjność – nie można zapomnieć, że w odróżnieniu od zwykłego biura, gabinet stanowi miejsce, w którym często przyjmujemy gości, partnerów biznesowych bądź klientów. To bardzo ważne, aby pokój tej prezentował się stylowo, a jego wnętrze urządzone było z umiarem. Dla najlepszych efektów warto zadbać o to, aby wszystkie, obecne tam elementy wyposażenia były do siebie zbliżone pod względem estetyki.

Jak widać, zadanie to może okazać się niemałym wyzwaniem, szczególnie dla osób, które nie miały do tej pory większego doświadczenia z projektowaniem wnętrz. Nie oznacza to jednak, że jest to coś niewykonalnego! Stosując się do prostych porad oraz stawiając na wysokiej jakości sprzęty, można szybko dojść do gabinetu swoich marzeń!

Jak wkomponować fotele gabinetowe do swojego wnętrza?

Pod względem wystroju, gabinet rządzi się swoimi własnymi zasadami. Niemal zawsze jego centralnym elementem, który przykuwa największą uwagę odwiedzających go osób, jest biurko – ulokowane tuż naprzeciwko drzwi, z pewnością okaże się głównym akcentem pomieszczenia. Biurku jednak musi towarzyszyć stosowny fotel, a ten często bywa bagatelizowany. Jest to całkowicie błędna postawa, która w chwile może zrujnować nawet najlepiej zbilansowane wnętrze!

Najbardziej oczywista jest tutaj kolorystyka. Raczej nie ulega wątpliwości, że skomponowanie krzesła zresztą sprzętów pod względem kolorystycznym to pierwszy krok do uzyskania harmonii w gabinecie. Rozwiązań mamy tu kilka:

  • Ponadczasowa czerń – kolor czarny ma jeden odcień, dlatego banalnie łatwo jest skomponować go z setkami innych akcesoriów. Poza tym czerń jest niezwykle elegancka i nigdy nie wychodzi z mody.
  • Zakup mebli w zestawie – fotele gabinetowe czasem można zakupić w ramach jednej kolekcji, razem z biurkiem, półkami i innymi elementami wyposażenia.
  • Samodzielny dobór – wybór foteli jest zaskakująco szeroki, dlatego, jeśli możemy poświęcić nieco czasu na przeglądanie aktualnych ofert, z pewnością natrafimy się na pasujący egzemplarz.

Jeśli nadal zastanawiasz się, gdzie można odszukać interesujące fotele gabinetowe, wiele interesujących pozycji z pewnością znajdziesz tutaj. Meble Eldor należą do jednych z najbardziej stylowych modeli na rynku, dlatego zdecydowanie warto bliżej zapoznać się z ofertą tego sklepu.