Uniwersalne piloty do bram

W automatyce bram jednym z podstawowych akcesoriów jest pilot. Piloty do bram produkowane są od dawna, usprawniając codzienne korzystanie z bramy automatycznej. Mimo, że w tej chwili produkuje się wiele pilotów do bram to nadal najbardziej popularne są piloty dwukanałowe.

Uniwersalność pilotów dwukanałowych

Dwukanałowe piloty do bram ze względu na swoje praktyczne zastosowanie mogą sprawdzić się nie tylko na posesjach prywatnych, ale też na osiedlach. Wszędzie tam, gdzie brama wyposażona jest w elektroniczny napęd dobrze będzie wykorzystać tego typu pilot. Wszechstronność pilotów dwukanałowych opiera się również na tym, że można je z powodzeniem zastosować w odbiornikach radiowych. Najczęściej klienci wybierają piloty w neutralnym, czarnym kolorze. Dwukanałowe piloty wyposażone są w dwa, wygodne oraz funkcjonalne guziki, które pozwalają na bezproblemową obsługę bramy. Tego typu piloty do bram pozwalają na bezawaryjne sterowanie dowolną funkcją, grupą bądź kanałem. Dużą zaletą takich pilotów, że minimalizują czas otwarcia bramy. To zwiększa codzienny komfort użytkowników. Najczęściej piloty do bram dwukanałowe mają zasięg do 150 metrów. Należy uważać na to, aby podczas otwierania nic nie znajdowało się w ich zasięgu. Wytrzymała i solidna obudowa ABS pozwala na wiele kombinacji. To też sprawia, że pilot dostosowany będzie pod konkretną bramę. Warto dodać, że z pilota dwukanałowego można korzystać w ekstremalnych temperaturach, zarówno wysokich, jak i niskich. Jak widać, dwukanałowe piloty do bram faktycznie są uniwersalne, a na dodatek można z nich korzystać w każdych okolicznościach.

Informacje na temat programowania

Dwukanałowe piloty do bram należy po raz pierwszy kodować zawsze w pobliżu bramy, jaką pilot ma w przyszłości obsługiwać. Nie można bowiem pilota zaprogramować na odległość. Jeżeli zaś pilot ma być wykorzystany na osiedlu mieszkaniowym to należy pamiętać o tym, że musi on być zaprogramowany w pobliżu radioodbiornika. Należy znać kod dzięki jakiemu da się otworzyć bramę. Programowaniem powinien zająć się doświadczony monter. Wówczas osoby obsługujące pilota będą miały pewność, że wszystko jest zrobione jak należy. Należy być czujnym, gdyż jedynie na podstawie dobrze zaprogramowanego pilota można komfortowo i bezbłędnie obsługiwać bramę. Wiodący producenci posiadają w ofercie piloty dwukanałowe z podstawowymi funkcjami, o różnym designie. Można dobrowolnie wybrać kolor pilota, a także kształt. Dlatego klienci coraz częściej decydują się na zakup pilotów dwukanałowych. Są one na tyle powszechne, że nawet, gdyby uległy awarii to możliwy będzie ich szybki serwis. Zasięg pilota jest również wystarczający.

Wygoda i bezpieczeństwo

Coraz więcej osób decyduje się na posiadanie bram automatycznych. Jest to bowiem duże udogodnienie, pozwalające na komfort oraz gwarantujące bezpieczeństwo. Na zamykanych osiedlach mieszkaniowych bramy automatyczne są już wręcz standardem. Dlatego też należy zapoznać się z ofertą bram automatycznych. Eksperci pomogą dobrać napęd oraz moc siłownika. Tak naprawdę, klienci nie muszą zbytnio interesować się tymi zagadnieniami, natomiast warto znać podstawy automatyki bram, by mieć pewność, że dobiera się właściwe opcje. To umożliwia w późniejszym czasie bezbłędne sterowanie bramą.

W skład podstawowego zestawu do otwierania bramy wchodzą: siłownik, centrala sterująca, pilot. Mechanizm na jakim opiera się siła ciągu może mieć postać: szyny jezdnej, ramienia, wysięgnika lub paska zębatego. Można też zaopatrywać się w dodatkowe akcesoria, odpowiadające za działanie bramy w każdych okolicznościach.

Piloty do bram – podsumowanie

Każdy pilot do bramy automatycznej zawiera nadajnik fal radiowych. Przy każdym użyciu pilota sygnał jest na nowo kodowany, a liczba kombinacji może przekraczać nawet 250 milionów. Nie można nagrać i skopiować sygnału radiowego, co daje maksymalną gwarancję bezpieczeństwa. Najbardziej popularne nadajniki dwukanałowe można zastosować na wiele sposobów. Najpierw należy jednak do pilota wprowadzić osobiste ustawienia otwierania i zamykania.

Korzystanie z bramy automatycznej wpływa na codzienny komfort. Jest to coś, czego nie da się zakwestionować. Na nowoczesnych posesjach bramy automatyczne są standardem. Domownicy chwalą sobie możliwość wygody i zwiększonego bezpieczeństwa. Dlatego dobrze będzie zapoznać się z ofertą dostępnych bram automatycznych. Pośród nich warto wybrać zestaw, który najbardziej będzie odpowiadać indywidualnym wymaganiom. To na pewno spowoduje, że będziemy zadowoleni. Warto przyglądać się dostępnym pilotom do bram oraz ich funkcjom. Piloty dwukanałowe sprawią, że bez problemu będzie można korzystać z bramy na co dzień. Odpowiednie zakodowanie pilota wystarczy, by móc z niego korzystać.

Piloty dwukanałowe to piloty standardowe, z jakich korzysta się, by w pełni usprawnić działanie bramy. Dobrze będzie poznać podstawowe zastosowania pilota, aby upewnić się, że jest to słuszne rozwiązanie właśnie dla nas. Dodatkowo, należy też pomyśleć o innych akcesoriach, by móc sobie pozwolić na jeszcze większą wygodę.