Szafy dopasowane do Twoich potrzeb

Szafy znajdują się w wielu pomieszczeniach mieszkań i domów. W zależności od rozkładu oraz wielkości pomieszczeń szafy wpisują się w aranżację sypialni, pokoi dziecięcych, przedpokoi, a nawet salonów. Jeżeli dysponujemy pomieszczeniem, typu garderoba, możemy zastosować rozwiązanie w formie szafy otwartej.

Na co zwrócić uwagę, wybierając szafę?

Stylowe szafy wykonane z płyty MDF lub drewna posiadają zróżnicowane wymiary oraz wnętrza, dopasowane do potrzeb użytkowników. W ofercie szaf gotowych (zobacz ofertę szaf) znajdziemy szafy, posiadające wewnątrz drążek do zawieszenia ubrań lub drążek w jednej części i praktyczne półki w drugiej części mebla. Często spotkamy się z rozwiązaniem, w którym nad drążkiem do powieszenia odzieży znajduje się pojemna półka. Szafy, w których wnętrzu znajdują się jedynie półki, nazywamy bieliźniarkami. Wybierając szafę, przede wszystkim należy wziąć pod uwagę dostępną przestrzeń, styl, w jakim urządzone jest pomieszczenie oraz jej wnętrze. Jeżeli dysponujemy komodami oraz szafkami na odzież złożoną, możemy pozwolić sobie na szafę, zawierającą sam drążek na odzież, zawieszoną za pomocą wieszaków. Jeżeli natomiast w szafie chcemy zmieścić wszystkie elementy garderoby, powinniśmy wybrać mebel duży, wyposażony w drążek, półki oraz, jeśli to możliwe, szuflady.

Biała szafa z pułkami po obu stronach i lustrem na środku

Co powinno znaleźć się we wnętrzu praktycznej szafy?

Wewnątrz szafy, która posłuży jako mebel do przechowywania większości Twojej odzieży powinno znaleźć się miejsce zarówno dla ubrań wiszących, jak i złożonych. Warto zwiększyć powierzchnię przechowywania w szafie, stosując praktyczne wieszaki. Wieszak na kilka par spodni pozwoli przechowywać je w idealnym stanie, podobnie jest z wieszakiem na paski lub szaliki. Odzież sezonową warto spakować do worków próżniowych i umieścić w górnej, trudniej dostępnej przestrzeni szafy. Ubrania, złożone i posegregowane na półkach pozwolą zaoszczędzić sporo przestrzeni. Warto zainwestować w praktyczne organizery, które pomogą utrzymać porządek wewnątrz szafy.

Czarna szafa z pułkami po obu stronach i lustrem na środku

Dodatki, które sprawdzą się na co dzień

W szafie nie może zabraknąć dodatków, stanowiących opcję wyposażenia lub możliwych do dokupienia oddzielnie. Praktyczne kosze metalowe, płytkie lub głębokie szuflady na bieliznę, uchwyt na deskę do prasowania i żelazko, przymocowywany do wnętrza sprawia, że każdy przedmiot znajdzie swoje, stałe miejsce, a w pomieszczeniu zapanuje porządek. Szafa powinna doskonale wpisywać się w dostępną przestrzeń. Standardowo możemy znaleźć szafy o szerokości 80, 90, 100, 120, 150, 160, 180, 200 lub 250 cm. Jeśli jesteś posiadaczem wnęki o odmiennej szerokości, warto pomyśleć o szafie na wymiar.