Sypialnia na medal, czyli jak urządzić idealny pokój do wypoczynku

Artykuł partnera.

Sen jest ważną częścią życia, dlatego powinniśmy zapewnić sobie odpowiednie warunki, które pozwolą nam na nocną regenerację sił. W czasie urządzania sypialni zapominamy jednak, że poza ładnymi meblami bardzo ważny jest materac, jak również pościel. Jak dobrać te elementy, by rano wstawać bez problemu?

Tkaniny, które są przyjazne dla skóry

Gdy już wybierzemy najładniejszą ramę łóżka, stoliki nocne oraz inne meble, które znajdą się w sypialni, powinniśmy skupić się na tkaninach i innych elementach tekstylnych. Przede wszystkim zacznijmy od wybrania odpowiedniej pościeli. Kołdra i poduszka muszą być dopasowane do pory roku. Chodzi tu przede wszystkim o grubość, ale także o materiał, którym są powleczone. Najlepiej wybierać elementy wykonane z bawełny lub innych włókien naturalnych połączonych z syntetycznymi. Dzięki temu skóra będzie mogła swobodnie oddychać. Równie ważna jest bielizna pościelowa. Warto znaleźć jednego producenta tego typu tekstyliów takiego jak np. Sleeptime, który wykonuje wysokojakościowe produkty do spania. Wybierając pościel z bawełny, grubszej flaneli bądź lnu zapewnimy sobie komfort przez cały rok.

Materac skrojony na miarę

Przeważnie materac dobieramy do pięknej ramy łóżka i jest to oczywiście prawidłowe podejście, jednak warto pamiętać, że mając problemy z kręgosłupem, trzeba odwrócić kolejność zakupów i najpierw wybrać dobry materac niwelujący nasze kłopoty, a następnie kupić pasujące łóżko. Decydując się na konkretny model materaca, powinniśmy pamiętać, że parom ciężko będzie wybrać jeden produkt, który odpowie na potrzeby obydwu stron. Grubość, miękkość pianki lub elastyczność sprężyn trzeba dobierać do swojej wagi i wzrostu. Im ktoś jest cięższy, tym materac powinien być twardszy. Z tego względu parom poleca się zakup odrębnych materacy, które zapewnią komfort w czasie snu. Poza tym dobrze jest zwrócić uwagę także tkaninę, która znajduje się na powierzchni produktu. Tak samo, jak w przypadku wspomnianych pościeli Sleeptime, najlepiej sprawdzą się włókna naturalne z niewielką domieszką tworzyw sztucznych. Jeśli jednak zdecydujemy się na model w powłoce syntetycznej, zainwestujmy w oddychającą nakładkę na materac.

Meble w pomieszczeniu są ważne, ale w sypialni o komforcie zadecydują inne elementy. Miłe dla oka wnętrze zaaranżowane efektowną stolarką meblową musimy dopełnić wygodnym materacem, pościelą oraz poszewkami najwyższej jakości. Dzięki temu co rano będziemy wstawać wypoczęci i uśmiechnięci od ucha do ucha. W takiej sypialni odpoczniemy tak jak należy.