Świeczniki handmade do nastrojowej kuchni

Świeczniki handmade traktowane są najczęściej jako piękny dodatek do salonów i sypialni. Czy wiesz jednak, że równie ciekawie będą prezentowały się w Twojej kuchni? Sprawdź jakie świeczniki handmade wybrać do tego wnętrza i jaki styl wnętrzarski najlepiej nimi podkreślać!

Świeczniki handmade w wersji kuchennej

Które świeczniki handmade dopasować do kuchni? W tym pomieszczeniu sprawdzi się wiele modeli – ich wybór uzależnij więc od przyjętego stylu aranżacyjnego. Pamiętaj jednak, że kuchnia to w każdym domu wnętrze szczególne, w którym panuje atmosfera wyjątkowego ciepła. Dobrze podkreślać ją więc odpowiednimi dodatkami – w tym celu warto wybrać np. świeczniki handmade z drewna. Mogą to być pojedyncze, małe „lampiony”, które ustawisz w kilku punktach kuchennego blatu albo jeden detal z miejscem na kilka tea lightów.

Równie dobrze, jak drewniane, prezentowały będą się świeczniki handmade ceramiczne. Możesz wybierać spośród minimalistycznych wersji albo zdecydować się na takie, które w formie warzyw, owoców lub pojemników z przyprawami. Z pewnością sprawią one, że Twoja kuchnia zyska na oryginalności. Dodadzą jej też świeżości!

Kuchnia minimalistyczna czy rustykalna?

Jakie style wnętrzarskie dobrze jest podkreślić poprzez dodanie do wnętrz świeczników handmade? Najbardziej naturalnym wyborem są oczywiście aranżacje pełne ciepła, swojskości i przytulności. Takie, bardzo nastrojowe wnętrza, to najczęściej kuchnie urządzone w stylu rustykalnym, retro lub prowansalskim. Dobieraj do nich świeczniki handmade z naturalnych materiałów, takich jak ceramika, drewno lub wiklina. Idealnie sprawdzą się modele jasne, utrzymane w kolorach beżu, ciepłego brązu, bieli czy błękitu.

Wbrew pozorom, świeczniki handmade dobrze sprawdzają się również w surowych wnętrzach minimalistycznych i industrialnych. Szklane, proste modele stają się ciekawym elementem aranżacji, bardzo dobrze wpasowując się w jej klimat. Jeśli dodatkowo szkło połączone zostanie z metalem i ciepłym światłem tea lighta, w szybki sposób stworzysz intrygującą ozdobną kompozycję. Efekt na pewno pozytywnie Cię zaskoczy! Nie zapomnij tylko dobrać odpowiedniego do wnętrza zapachu podgrzewacza. Może to być elegancka piwonia, lotos albo luksusowy bursztyn.

Świeczniki handmade to element dekoracyjny, który sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Wstaw je więc nie tylko do salonu czy sypialni, ale również… kuchni! Sprawią one, że wnętrze nazywane „sercem domu” stanie się jeszcze bardziej pełne ciepła i przytulne. A rodzinne posiłki oraz codzienna krzątanina – jeszcze przyjemniejsze.