Sposoby na brzydkie ściany – czyli co zrobić, gdy na gruntowny remont się nie zapowiada?

Bądźmy szczerzy nieestetyczne ściany mogą zepsuć nawet najlepszą aranżację, dlatego też warto o nie zadbać. Jednak, jeżeli nie planujecie gruntownego remontu, będzie to trudne. Na szczęście my znamy sposoby na brzydkie ściany i w tym poradniku je przedstawimy. Zatem zachęcamy do przeczytania naszego tekstu.

Sposób numer 1: tapeta samoprzylepna

Na samą myśl o tapetowaniu, wielu z nas może dostać przysłowiowej białej gorączki, wszak ta praca jest naprawdę trudna, ale i niewdzięczna. Ale zamiast klasycznej tapety oraz kleju zawsze możecie postawić na wersję samoprzylepną, dzięki której każdą pracę wykonacie szybciej i co ważne także precyzyjniej. Tutaj polecamy Wam tapety imitujące naturalny kamień, które są stosunkowo grube, a więc wszelkie nierówności na ścianie nie będą widoczne. Pamiętajcie jednak, że takie tapety nie nadają się do pomieszczeń, gdzie występuje duża wilgotność, gdyż właśnie pod jej wpływem mogą odchodzić. Ciekawym wyborem są także tapety winylowe, które choć wymagają użycia kleju są stosunkowo proste w montażu i tak naprawdę nawet laik sobie z tym poradzi, przy czym aby efekt był dobry przyda się trochę precyzji. Ale nie musicie obawiać się, ze tapeta będzie odchodzić czy też targać się, choć oczywiście cena jest wyższa niż w przypadku tych papierowych.

Sposób numer 2: ramki na ścianę

Nie każdy ma czas na tapetowanie, ani też chęci, dlatego jeszcze lepiej zdecydować się na ramki na ścianę. Otóż możecie je powiesić w różnych kombinacjach i zamiast zdjęć włożyć do nich plakaty czy hasła motywacyjne. Dzięki nim każda, nawet najbrzydsza, ściana stanie się stylowa i zwyczajnie modna. Oczywiście możecie także zawiesić na ścianie zdjęcia całej rodziny. Możliwości jest sporo, a wiecie, co jest najlepszego w ramkach na ścianę? Nie musicie nawet wiercić otworów, lecz wystarczy kupić taśmy dwustronne czy tzw. gwoździe samoprzylepne. Jeżeli szukacie świetnych modeli ramek czy nawet ram, koniecznie zajrzyjcie na stronę www.sklepzramami.pl. Gwarantujemy, że będziecie zachwyceni, tym bardziej że ceny są naprawdę bardzo korzystne, zatem odnowicie ścianę za niewielkie pieniądze i jednocześnie Wasze wnętrze będzie zachwycać.

Sposób numer 3: naklejki ścienne

Nasza trzecia propozycja także jest dobrym wyborem. Otóż polecamy Wam naklejki ścienne, które sprawdzą się nie tylko w pokoju dziecka, ale także w salonie. Możecie dobrać je do stylu aranżacji bądź też mogą stanowić do niej kontrast. Wszystko zależy od waszych preferencji. Ciekawym i bardzo trafnym wyborem są te z ornamentem, które sprawią, że salon czy pokój dzienny będzie jeszcze piękniejszy i zyska nutę glamour. Z kolei do wnętrz w skandynawskim bądź też industrialnym wydaniu sprawdzą się naklejki imitujące cegły, zarówno w kolorze białym bądź też ceglanym, czyli bordowym z domieszką czerwieni i bieli, ta druga propozycja sprawi, że salon zyska charakter prawdziwego loftu. Jednak musicie się liczyć z tym, że naklejki nie są bardzo tanie i jeżeli chcecie nakleić je na wszystkie ściany w danym wnętrzu, to jednak koszty takiego przedsięwzięcia nie będą zbyt małe, ale za to efekt wielki.

Sposób numer 4: szablon mala17rski

Jeżeli Wasze ściany są już naprawdę mało estetyczne i chcecie to szybko zmienić, polecamy Wam zakup szablonu malarskiego, przy czym pamiętajcie, że sprawdzi się on tylko w przypadku raczej zabrudzonych ścian, a nie tych z odchodzącą farbą bądź też nierównościami. Ale mimo wszystko dzięki nim szybko odmienicie wnętrze, a i cena jest bardzo przystępna. Otóż wystarczy tylko wybrać szablon, który wam się podoba i następnie odmalować go na ścianie. Brzmi banalnie i rzeczywiście ta praca jest banalna. Jeżeli macie chwilę czasu to taki szablom możecie wykonać samodzielnie. Wystarczy tylko brystol oraz dobre nożyczki z ostrą końcówką bądź też nożyk malarski oraz odrobina wyobraźni.

Z naszymi sposobami szybko i łatwo odmienicie każdą brzydką ścianę i co ważne nie wydacie na to wiele pieniędzy. Pamiętajcie, że estetyczne ściany wpływają na piękno całego mieszkania, a swoją drogą poza meblami pierwsze wrażenie powinny robić właśnie ściany.