Segmentowe bramy garażowe – najważniejsze plusy i minusy

Wasza obecna brama garażowa nie do końca dobrze wywiązuje się ze swojego zadania? Chcecie ją wymienić w najbliższym czasie? Na rynku są dostępne różne oferty. Niektórzy decydują się na segmentowe bramy garażowe. Jakie są najważniejsze zalety i wady tych elementów? Czym odznaczają się takie bramy garażowe?

Rozpocznijmy analizę tego tematu od kwestii pozytywnych. Dużo osób kupuje segmentowe bramy garażowe, ponieważ są one bardzo uniwersalne. Między innymi mogą być montowane za otworem. To sprawia, że takie akcesoria nie zabierają miejsca przed garażem oraz nie pomniejszają samego otworu. Dobrej jakości bramy garażowe gwarantują uszczelnienie na całym obwodzie. To zapewnia bardzo dobrą izolację termiczną. Eksperci podkreślają również odpowiednie właściwości akustyczne. Segmentowe bramy garażowe bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku niewielkich garażów, krótkich podjazdów, garażów podwójnych. Są również elementy, które znajdują się bardzo blisko ulicy. W takiej sytuacji standardowe bramy garażowe uchylne nie są dobrym wyborem. Z kolei odpowiednie właściwości izolacyjne przyczyniają się do tego, że segmentowe bramy są traktowane jako znakomita alternatywa w aspekcie garaży ogrzewanych.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat produktów tego typu? Segmentowe bramy garażowe mogą być montowane w niskim nadprożu. Dużo ludzi chwali sobie, że mają szansę dowolnie wybrać kształt otworu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na opcję prostokątną, łukową, zaokrągloną itp. Coraz więcej osób kupuje segmentowe bramy garażowe, ponieważ produkty z tej kategorii są kompatybilne z akcesoriami automatycznymi.

Jakie są minusy? Segmentowe bramy garażowe mogą być montowane w niskim nadprożu, aczkolwiek dobrze byłoby, gdyby ta wartość wynosiła co najmniej 15 cm. Ta opcja nie jest również dostępna dla osób, które nie posiadają ścianek bocznych. To właśnie do nich są bowiem przewiercane szyny boczne. Warto podkreślić, że takie produkty nie mogą być zamontowane, jeśli na suficie są jakieś rury lub lampy…

Jak widać, jest mimo wszystko o wiele więcej zalet niż minusów. Osoby, które mogą zdecydować się na taką opcję często ją wybierają, ponieważ segmentowe bramy garażowe są uniwersalne, profesjonalne i proste w obsłudze.