Rosnący trend na lampy wiszące

Lampa wisząca to rodzaj oprawy oświetleniowej, która zwisa z sufitu i oświetla dużą powierzchnię. Zwykle składa się z metalowej lub szklanej kuli zwanej kloszem, z przewodem i żarówką w środku. Natomiast, ostatnimi czasy klosze do lamp wiszących zaczęły przybierać nowych form i są wykonywane z różnorodnych materiałów.

Lampa wisząca może być używana na wiele różnych sposobów. Może być używana jako oświetlenie akcentujące, oświetlenie zadaniowe, a nawet do podświetlania grafiki na ścianie lub jakiegoś przedmiotu na komodzie czy szafeczki przy łóżku. Kiedyś była tylko zwykłą lampą, która miała oświetlać pomieszczenie, natomiast obecnie spełnia także akcent dekoracyjny.

Jaką wybrać lampę wiszącą do poszczególnych stylów aranżacji wnętrz ?

Do wyboru jest wiele rodzajów lamp wiszących, ale najlepsze są te, które odpowiadają Twoim potrzebom. Oprawy oświetleniowe to świetny sposób na stworzenie ciepłej i zachęcającej atmosfery w każdej przestrzeni. Stały się ważnym elementem wystroju wnętrz, zwłaszcza w kuchniach i salonach. Najważniejszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze oprawy oświetleniowej jest wielkość pomieszczenia, w którym zostanie zainstalowana. Wielkość pomieszczenia określi, jaki styl oprawy jest najlepszy do użycia. Oprawy oświetleniowe występują w różnych stylach i kształtach. Niektóre są bardziej nowoczesne, a inne bardziej tradycyjne. Istnieje również wiele różnych materiałów, które można wykorzystać do stworzenia oprawy oświetleniowej, a tych wyborów należy dokonywać w oparciu o Twoje preferencje.

Jeżeli lubisz minimalizm czy styl loftowy, dobrze sprawdzą się lampy wiszące, które mają metalowy klosz. Z kolei, jeżeli lubisz mieć akcenty naturalne, dobrym wyborem będą lampy, których klosze zrobione są z rattanu lub wikliny. Są to od dłuższego czasu lampy najbardziej popularne i pożądane przez klientów indywidualnych jak i przez projektantów wnętrz. Świetnie komponują się w stylach: skandynawskim i rustykalnym. Znajdziesz także lampy z kloszami welurowymi. Klosze welurowe są zrobione z tkaniny, która jest delikatna i miła w dotyku. Nadaje wnętrzom unikatowy charakter i często znajduje zastosowanie w stylach glamour oraz art deco. Jest dobrym wyborem dla osób, które lubią przepych i bogato wyglądające pomieszczenia.

Podsumowanie:

Lampy wiszące to świetny sposób na stworzenie romantycznej atmosfery w Twoim domu. Mogą służyć jako specjalne oświetlenie na przyjęcia i romantyczne kolacje lub jako ozdobne dzieło sztuki w salonie.

Lampy wiszące można również wykorzystać do stworzenia nowoczesnego pomysłu na dekorację, zawieszając je na suficie. Mogą być również używane jako oświetlenie akcentujące w salonie, sypialni lub przedpokoju.