Rodzaje fotelików samochodowych dla dzieci

Artykuł sponsorowany.

Wybór fotelika dla dziecka jest aspektem, który wymaga poświęcenia szczególnej uwagi. Źle dobrany fotelik będzie nie tylko niewygodny dla dziecka, ale także nie zapewni mu pełnego bezpieczeństwa. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy zakupie fotelika dla dziecka oraz jakie są rodzaje fotelików dla dzieci.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie fotelika dla dziecka?

 Przy zakupie fotelika dla dziecka przede wszystkim należy zadbać o to, aby został kupiony u sprawdzonego producenta – tylko wtedy możemy mieć pewność, że został on kompleksowo przetestowany pod kątem zachowania w momencie wypadku. Kolejnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę jest dopasowanie fotelika do samochodu – jest to bardzo ważna kwestia, która pozwala na zapewnienie pełni bezpieczeństwa i komfortu dziecka. Należy upewnić się czy fotelik jest stabilny i nie chwieje się. Również z tego powodu zaleca się, by zrezygnować z kupowania fotelików używanych. Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest zwrócenie uwagi na poszczególne elementy fotelika – pasy bezpieczeństwa (ich regulację, materiał z którego są wykonane – by nie uciskały bądź obcierały dziecka), wnętrze fotelika (aby było na przykład wentylowane).

Rodzaje fotelików dla dzieci

  Obecnie klasyfikacja fotelików dla dzieci funkcjonuje na podstawie przedziałów wagowych. Klasyfikację w tym stylu mogą Państwo znaleźć również na stronie https://eplusbaby.pl/ .

Dostępne są:

  • Foteliki 0-13 kilogramów: przeznaczone są dla najmłodszych dzieci – od urodzenia do około 1,5 roku (w zależności od modelu. Oprócz funkcji fotelika świetnie sprawdzają się także jako nosidełko, co znacznie wpływa na komfort użytkowania i zmniejsza koszty wyprawki dla noworodka. Dostępne są modele w wielu wariantach kolorystycznych. Większość z nich wyposażona jest w podwójną skorupę, która pełni nieocenione funkcje w przypadku wypadku – chroni dziecko absorbując znacznie energię uderzeniową, Dodatkowo, zagłówek ma możliwość regulacji, w celu dostosowania go do potrzeb rosnącego dziecka. Foteliki te zapewniają dziecku zachowanie odpowiedniej pozycji w trakcie jazdy dzięki specjalnej wkładce, którą także można wyjąć, kiedy pociecha rośnie.

 

  • Foteliki 0-18 kg: przeznaczone są dla dzieci od chwili narodzin do około 4 roku życia (lub momentu, gdy dziecko osiągnie około 105 centymetrów wzrostu). Są one zgodne ze wszelkimi wymaganiami i regulacjami dotyczącymi transportu dziecka. Mieszczę się również w mniejszych samochodach, oraz posiadają funkcję obrotu. Mają regulowany zagłówek i pasy, co pozwala dziecku na zapewnienie pełnego bezpieczeństwa i komfortu.

 

  • Foteliki 9-36 kg: przeznaczone dla dzieci od około 1 roku życia do nawet 12. Są wykonane pod kątem zapewnienia wysokiego komfortu i bezpieczeństwa. Posiadają wygodne siedzisko i pasy wykonane z odpowiednich materiałów wraz z regulowanym zagłówkiem i wyjmowaną wkładką dla najmłodszych.

 

  • Foteliki 0-36 kg (obrotowe): jest to typ fotelika, który posłuży dziecku przez dłuższy czas. Dostępnych jest kilka wariantów kolorystycznych. Funkcja obrotowa pozwala na ustawienie go zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy. Skutkuje to zapewnieniem dziecku odpowiedniej pozycji jazdy dzięki wyciąganej wkładce oraz regulowanym pasom.

 

  • Foteliki samochodowe 9 kg -18 kg oraz 15-36: foteliki 9-18 przeznaczone są dla dzieci od 12 miesiąca życia do około 4 roku, natomiast foteliki 15-36 dla dziecka od lat 3 do 12. Świetnie sprawdzają się zarówno w dużych, jak i w mniejszych samochodach, mają regulowany zagłówek. Ich wkładkę można wyjąć i bez problemu wyprać.