Nowoczesne brodziki prysznicowe – czym warto kierować się przy ich wyborze?

Główną zaletą prysznica w łazience jest możliwość szybkiego odświeżenia się w dowolnym momencie dnia. Ponadto, pozwala funkcjonalnie urządzić nawet niewielkie pomieszczenie, gdyż kabina lub strefa prysznicowa zajmuje dużo mniej miejsca niż wanna. Warto jednak pamiętać o tym, że odpowiednio dobrane kabina i brodzik prysznicowy to wiele więcej – komfort codziennego użytkowania, a także wygodne sprzątanie. Na przykładzie brodzików Aeron z oferty marki Roca omówimy najważniejsze aspekty wyboru brodzika.

Po pierwsze – materiał

Przeglądając brodziki prysznicowe, warto szczególną uwagę zwrócić na materiał, z którego są wykonane. Wpływa on bowiem nie tylko na trwałość i estetykę konstrukcji, ale również – dzięki odpowiedniej strukturze – na wygodę codziennego użytkowania.

Brodziki Aeron wykonane zostały z materiału Stonex®. Pozwala on na produkcję ultrapłaskich brodzików i wyeliminowanie przeszkody w postaci wysokiego progu w wejściu do kabiny.  Stonex® cechuje się również dobrymi właściwościami izolacji termicznej i akustycznej. Wysoka klasa twardości przekłada się na odporność na uszkodzenia, a sama powierzchnia materiału nie straci walorów estetycznych pod wpływem promieniowania UV i działania standardowych środków do czyszczenia.

W zależności od wybranej kolekcji, brodziki Stonex® różnią się strukturą. W przypadku Aeron mamy do czynienia z niezwykle gładką powierzchnią, co zapobiega gromadzeniu się nieczystości. Do sprzątania wystarcza więc miękka szmatka i delikatny detergent.

Brodzik prysznicowy

Po drugie – stylistyka

Wysokiej klasy brodziki prysznicowe spełniają nie tylko swoją podstawową funkcję higieniczną, ale mogą również stanowić ciekawy estetycznie element wyposażenia łazienki. Dlatego też warto przyjrzeć się stylistyce wykonania brodzika oraz wybrać pasujący do wnętrza kolor.

Brodziki Aeron występują w białym, uniwersalnym kolorze – sprawdzą się więc zarówno we wnętrzach o odważnych, intensywnych kolorach, jak i tych spokojniejszych, bardziej pastelowych. Brak struktury oraz barwa to wyraźne nawiązania do klasyki. Powiewem nowoczesności są wyraźnie zaznaczone ranty oraz smukłe zaoblone linie. Taka oryginalna kombinacja sprawia, że brodziki Aeron pasują do wnętrz w różnych stylach, płynnie wpisując się w ogólną koncepcję wnętrza.

Po trzecie i bardzo ważne – wymiary brodzika prysznicowego

Jakość materiału i stylistyka wykonania brodzika są ważne, ale nie zapominajmy o absolutnie podstawowym aspekcie tego produktu – wymiarach. Brodzik musi po prostu pasować do zaplanowanej przestrzeni kąpielowej. Na szczęście, szeroki wybór kształtów i rozmiarów, daje dużą swobodę wyboru. Nie inaczej jest w przypadku brodzików Aeron.

Występują one w 3 kształtach – półokrągłym, kwadratowym i prostokątnym. Dwa pierwsze występują w dwóch rozmiarach – 80×80 i 90×90 cm. W wersji prostokątnej bok krótszy może mieć 80 lub 90 cm, a dłuższy 100, 120 lub 140 cm. Modele półokrągłe posiadają odpływ zlokalizowany w narożniku, w wersjach kwadratowych i prostokątnych znajduje się on pośrodku jednej z krawędzi (dla prostokątnych – dłuższej). Co ważne, w komplecie otrzymujemy odpływ z syfonem.