Nowe technologie budownictwa za pomocą pustaków ceramicznych i wentylacyjnych

Planując rozpoczęcie budowy domu, musisz załatwić dużo spraw papierkowych, załatwić odpowiednią firmę, która wykona budowę szybko, starannie i w miarę tanio, ale także musisz pamiętać o odpowiednim doborze materiału, który w tym wszystkim gra najważniejszą rolę.

Jaki materiał wybrać?

Wielu ludzi zastanawia się czy wybrać materiał z wyższej półki, który jest droższy czy może jednak wystarczy ten tańszy. Większość z nich uważa, że na budowie domu nie można oszczędzać, ponieważ, jest to miejsce, gdzie będą spędzać większość wolnego czasu, dlatego też musi być wykonany solidnie, tak aby mogli czuć się w nim bezpiecznie.

Dlatego, gdy zastanawiają się jakich pustaków użyć do budowy domu, sięgają po pustaki ceramiczne. Zaletą tych pustaków jest to, że posiadają otwory, w które podczas murowania zachodzi w te dziury, dzięki czemu możemy uzyskać większe wiązanie dwóch pustaków. Ich dodatkową zaletą jest także ich wygląd, który sprawia, że nasz dom nawet bez elewacji, wygląda bardzo estetycznie.

Odpowiednia wentylacja

Bardzo ważne jest także wykonanie odpowiedniej wentylacji, która zapobiegać będzie powstawaniu grzybom na ścianach, dlatego odpowiednim wyborem są pustaki wentylacyjne, które posiadają dwie komory, dzięki czemu możemy podłączyć do niego dwa pokoje, które znajdują się naprzeciwko siebie. Ich montaż jest bardzo prosty, ponieważ możemy wykonywać to za pomocą zaprawy murarskiej, jednak wymaga to pewnej wiedzy, a także umiejętności murarskich, ponieważ musimy każdy pustak z osobna wypoziomować oraz ustawić w pionie do innych pustaków, dlatego większość fachowców wybiera prostszy i szybszy sposób. Zaczynają od ustawienia pierwszego pustaka wentylacyjnego na zaprawie murarskiej, a gdy ją wypoziomują, zostawiają ją na chwilę, po to, aby zaczęła wiązać i mieć pewność, że pod ciężarem nie zmieni się jej poziom. Następne warstwy układane są za pomocą kleju, który pozwala na szybsze wiązanie dwóch pustaków, a także łatwiej jest nam je ustawić w pionie. Pustaki wentylacyjne znalazły także zastosowanie przy budowie kominów, jednak wymaga to dodatkowych elementów takich jak: wkład kominowy, wełna i pasta uszczelniająca. Jest to coraz częściej stosowana metoda budowa kominów, w domach, które będą ogrzewane za pomocą zwykłego pieca C.O.