Nieruchomości premium – czym się charakteryzują i ile kosztują?

Luksusowa nieruchomość musi posiadać unikalne cechy, zapewnić kupującemu coś, czego nie dostarczy mu żadna inna. Osoby, o stosownej grubości portfela, mają zazwyczaj jasno i precyzyjnie określone cele. Poszukują nieruchomości, która nie tylko zaspokoi ich podstawowe mieszkaniowe potrzeby, ale przede wszystkim, doda prestiżu, poczucia komfortu, idealnie wpasuje się w styl i jakość życia. Czym charakteryzują się nieruchomości premium? Gdzie i za jaką kwotę kupuje się apartamenty z „najwyższej półki”?

Czym są nieruchomości typu premium?

Dynamiczny rozwój rynku nieruchomości, od kilku lat jest ściśle związany ze wzrostem popytu na ekskluzywne mieszkania, komfortowe apartamenty, miejskie wille, cenne kamienice i wytworne rezydencje. Coraz lepsza kondycja polskiej gospodarki wpływa bezpośrednio na zwiększenie ilości osób, które mogą przeznaczyć co najmniej milion złotych na apartament czy penthouse.

Cechą wspólną wszystkich nieruchomości tej kategorii jest wysokiej klasy stan techniczny lokalu, wykończenie pomieszczeń w najwyższym standardzie, często oryginalna architektura i atrakcyjna lokalizacja. Posiadłość musi spełnić ściśle określone warunki i potrzeby kupującego. Rozważając zakup, dobrze zorientować się w jakich granicach cenowych w wybranej lokalizacji można nabyć nieruchomości premium – ile kosztują zobacz na www.sprzedajemy.pl. Jest to rozwiązanie dla osób, które oczekują szybkiej analizy sytuacji rynkowej. Doskonała widoczność oferty pozwoli na efektywne poszukiwanie nieruchomości przeznaczonej, zarówno do zamieszkania, jak i w celach inwestycyjnych.

Jakie wyróżniamy nieruchomości premium?

W zainteresowaniu bogatych inwestorów prym wiodą nieruchomości z rynku pierwotnego, choć rynek wtórny w tej dziedzinie sprzedaży, zyskuje na znaczeniu.

Obecnie, do najpopularniejszych możemy zaliczyć apartamenty, penthouse i rezydencje. Apartamenty i penthouse znajdują się w budynkach wielorodzinnych. Są to luksusowe mieszkania o rozległej powierzchni, gdzie wydzielone pomieszczenia to zazwyczaj reprezentacyjny salon z kuchnią, sypialnia z odrębną łazienką, garderobą, pokój gościnny, gabinet. Układ takich mieszkań jest podzielony często na część dzienną i nocną. Apartament usytuowany jest na jednym poziomie, natomiast penthouse to lokal co najmniej dwupoziomowy. Często na ostatnich piętrach wysokich budynków, połączony jest z rozległym tarasem.

Rezydencje to budynki wolnostojące jak wille, dworki, nierzadko w wyrafinowanej formie architektonicznej. Otoczone są często okazałym, odpowiednio zagospodarowanym terenem zielonym.

Gdzie najczęściej kupowane są nieruchomości premium?

Do najbardziej popularnych miejsc przeznaczonych na inwestycje, w zakresie nieruchomości premium, można zaliczyć centra dużych miast jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań. Atrakcyjny adres zapewnia wzrost wartości z upływem czasu, dlatego często takie lokale są projektem przeznaczonym pod wynajem. Trójmiasto, Półwysep Helski, Zakopane to rejony turystyczne, w których pojawiają się nieruchomości przeznaczone często na tzw. second home, czyli dom wakacyjny.

W jakich cenach znajdziemy nieruchomości typu premium?

Obecnie, według polskich kryteriów, cenowa granica, która określa klasę premium w dziedzinie nieruchomości ustalona została na poziomie miliona złotych. Transakcje tego typu rzadko odbywają się za pomocą finansowania kredytem, najczęściej luksusowe lokale są kupowane za gotówkę. Wartości luksusowych apartamentów i rezydencji kształtują się, w uzależnieniu od położenia, od kilku do kilkunastu milionów złotych.