Nauka angielskiego jak najlepiej

Aby zachęcić dzieci do nauki języka angielskiego, należy przedstawić im ciekawe i sprytne sposoby na szybsze opanowanie języka.

Język obcy kształtuje i rozwija

Znajomość języka angielskiego otwiera przed nami mnóstwo możliwości: szansa na lepszą pracę, zagraniczne studia i ciekawe znajomości jest wystarczającym powodem, aby zabrać się za naukę. Przyjrzyjmy się bliżej ciekawym sposobom.

Książki i filmy

To tak zwane połączenie przyjemnego z pożytecznym. Notoryczne osłuchiwanie się z językiem przy pomocy seriali oraz czytanie pasjonujących lektur w obcym języku zmusza nasz mózg do budowania skojarzeń i zapamiętywania. Dla początkujących proponujemy wybierać znane już lektury, ale w wersji anglojęzycznej. To pomaga i naprawdę otwiera umysł.

Włączamy angielski w codzienność

Szybsze opanowanie języka przyjdzie nam również, gdy zmienimy język w telefonie i komputerze na angielski, a nawet notatki czy zakupy będziemy zapisywać w tym języku. Im dłużej będziemy to robić, tym lepiej będzie nam przychodziło spisywanie dłuższych myśli i wyrażeń, a to już o krok od perfekcyjnej znajomości języka.

Słuchanie

Przypominamy jeszcze raz: osłuchiwanie się z językiem obcym jest podstawą, dlatego słuchajmy podcastów i anglojęzycznego radia przez wiekszość czasu. To i tak jeden z przyjemniejszych sposobów spędzania czasu.

Nowe znajomości

Wiele programów, aplikacji internetowych oraz for daje możliwość swobodnego wypowiadania się i nawiązywania znajomości (oczywiście po angielsku). Dzięki temu mamy motywację, by osiągać coraz lepsze wyniki, a towarzystwo naturalnego native speakera jest bezcennym doświadczeniem. Przełamanie się do rozmów z innymi osobami to już połowa sukcesu.

Wyjazdy i szkoły językowe

Jeśli nie masz osobistej motywacji i łatwiej ci się uczyć w grupie, świetną sprawą jest zapisanie się do szkoły językowej lub na obóz językowy, gdzie z nowo poznanymi znajomymi zgłębiasz tajniki wiedzy. To wersja dla niezdyscyplinowanych.