Montaż i doszczelnianie moskitiery

W cieplejszych miesiącach moskitiera zapewnia komfort i bezpieczeństwo, chroniąc domowników przed natrętnymi muchami i komarami. Aby siatka mogła spełniać swoją funkcję, należy ją odpowiednio zamontować. O czym warto pamiętać podczas montażu siatki osłonowej? Oto kilka praktycznych wskazówek.

Różne moskitiery i dobór metody montażu

Przeglądając oferty producentów siatek przeciw owadom nietrudno spostrzec, że dostępne na rynku moskitiery różnią się budową i techniką montażu. Najpopularniejsze i najłatwiejsze do złożenia są moskitiery ramkowe, które wystarczy osadzić w ramie okna. Osłonę można szybko zamocować lub zdemontować. Znaczniej trudniej jest samodzielnie złożyć i zainstalować moskitiery plisowane lub rolowane. Należy bowiem najpierw dokonać starannych pomiarów ramy okiennej lub drzwiowej, a następnie przyczepić osłonę w sposób trwały przy użyciu odpowiednich narzędzi.

Montaż siatki przeciw owadom – jak wykonać go dobrze?

Prawidłowo zamocowane moskitiery powinny być szczelne i idealnie dopasowane do ramy okiennej lub drzwiowej. Nie mogą też być poluzowane ani krzywe. Jak zatem wykonać montaż siatki przeciw owadom i nie popełnić błędów? Wystarczy przestrzegać zaleceń producenta, zawartych w instrukcjach moskitiery. W przypadku nowoczesnych siatek plisowanych bądź zwijanych zadanie najlepiej powierzyć zawodowym monterom, którzy szybko i sprawnie przymocują osłonę do ram okiennych lub drzwiowych.

Podczas samodzielnego składania prostej moskitiery ramowej warto pamiętać o tym, by każdy jej element łączyć na sztywno i nie pozostawiać luzów. Dotyczy to zarówno samej ramki, jak i siateczki, która musi ściśle przylegać do brzegów ramy. Po złożeniu moskitiery należy mocno dokręcić zaczepy, by na etapie montażu siatka dobrze trzymała się w świetle okna lub drzwi. Zaczepy powinny spoczywać na uszczelce okiennej, ponieważ świetnie zapobiega ona przesuwaniu się całej siatki.

Na czym polega doszczelnianie moskitiery?

Czasami zdarza się, że moskitiera odstaje od ramy okiennej bądź drzwiowej. Może ona również być o kilka milimetrów za krótka, co powoduje powstawanie szczelin, przez które uporczywe insekty mogą wdzierać się do domu. Co zrobić, by rozwiązać ten problem i uszczelnić siatkę? W tym celu warto nabyć szczotkę do moskitier. Jest to specjalna uszczelka z warstwą kleju, docinana na metry według indywidualnych potrzeb. Wystarczy przymocować ją do ramy siatki, by skutecznie uniemożliwić owadom wejście do środka. Włosie świetnie wypełnia wszelkie luki i nieszczelności, a jednocześnie stabilizuje siatkę.

Moskitiery Roltes – doradztwo techniczne i szeroki wybór rolet

W jaki sposób doszczelnić osłonę przeciw owadom i jak wykonać prawidłowy montaż? Odpowiedzi na to pytanie udzielą doradcy z lokalnej firmy produkującej moskitiery. Rzeszów to jedno z kilku podkarpackich miast, w których swoje usługi świadczy Roltes, producent wysokiej jakości moskitier plisowanych, dachowych, ramowych i zwijanych. Firma tworzy stylowe i funkcjonalne siatki na wymiar, doradzając klientom w wyborze najlepszych rozwiązań i metod montażu.