Styl industrialny – od wielu już lat znane jest nam wszystkim to pojęcie. Jednak niewielu tak naprawdę rozumie, o co dokładnie w nim chodzi oraz w jaki sposób można się do niego zastosować, chcąc stworzyć minimalistyczną przestrzeń. Minimalistyczną, ponieważ industrializm jest silnie powiązany z minimalizmem, co dodatkowo komplikuje kwestie przechowywania rzeczy, przy ograniczonej ilości przeznaczonej do tego powierzchni.
Przekonaj się zatem, czy styl industrialny to coś dla Ciebie poznając go trochę bliżej.
Styl industrialny – skąd się wziął u nas w kraju?
Styl industrialny choć znany większości z nas, posiada całkiem ciekawe pochodzenie. Przybył do nas oczywiście z zachodu, gdzie upadający przedsiębiorcy porzucali swoje fabryki ze względów gospodarczych. Nie poszło to jednak na marne, ponieważ zaraz te przestrzenie wykorzystane zostały przez artystów. Stąd też wziął się właśnie taki styl. Wysokie sufity, mało mebli, choć są one zwykle potężnych rozmiarów.
Styl industrialny kojarzy się więc często z artystami pracującymi w ogromnych przestrzeniach. Jest to widok dość ekskluzywny, choć w rzeczywistości można go osiągnąć dość niewielkim kosztem. Jakie inne cechy charakterystyczne posiadają meble w stylu industrialnym?
Charakterystyczne cechy industrializmu.
Jak każdy inny styl aranżacji wnętrz, także i ten posiada swoje cechy charakterystyczne. Przekonaj się jakie:
- Meble w stylu industrialnym – czym się charakteryzują? Meble w stylu industrialnym zwykle sprawiają wrażenie potężnych (po to, aby pozostałe elementy stały się zbędne). Posiadają stonowane kolory, takie jak szarości, czerń i biel, a także metalowe i drewniane elementy. Dzięki takim meblom w stylu industrialnym, pomieszczenie w takiej aranżacji zacznie wyglądać ekskluzywnie, a sama przestrzeń zyska na przestrzeni, sprawiając wrażenie większej.
- Kolejnym ważnym elementem, a raczej jego brak mieszkania czy wnętrza w tym stylu jest brak zasłon czy firan. Dlaczego? Ponieważ odbierałyby one zbyt wiele dziennego, naturalnego światła. A w tym stylu chodzi o to, aby jak najbardziej wykorzystać duże okna i oświetlić naturalnie wnętrze mieszkania.
- Poszczególnych sfer we wnętrzu mieszkania nie powinny przedzielać żadne ścianki działowe. Przestrzeń powinna być otwarta i widoczna. Ma to zapewnić w prosty sposób zwiększenie przestrzeni mieszkania.
- Oświetlenie. Odgrywa ono ogromną rolę w tworzeniu stylu industrialnego. Meble w stylu industrialnym nie zapewnią odpowiedniego klimatu bez dobrego oświetlenia. Takie oświetlenie najlepiej uzyskać za pomocą lamp zwisających z sufitu. Ze względu na aranżację wnętrza mieszkania, światło powinno być ciepłe. Dodatkowo powinno być rozmieszczone w taki sposób, aby optycznie jeszcze bardziej zwiększać pomieszczenie.
- Ostatnią już cechą charakterystyczną są kolory. Kolory wykorzystywane w tym stylu to zwykle wszelkiego rodzaju biel, czerń oraz szarości. Z kolei jako wykończenia używa się drewnianych, bądź metalowych elementów.
Jak dobierać dodatki?
Dodatki w stylu industrialnym służą głównie do przełamania bieli, czerni oraz szarości panujących w całym wnętrzu mieszkania. Aby z powodzeniem wykonać zabieg doboru dodatków do mebli w stylu industrialnym, należy wybierać elementy o przeciwstawnych kolorach. Na przykład, aby przełamać chłód panujący w industrialnej kuchni, można wstawić do jej wnętrza metalowe taborety o turkusowym obiciu.
Innymi kolorami, jakie wykorzystywane są przy wyborze dodatków w tym stylu aranżacji wnętrza są czerwień oraz odcienie żółtego.
Najnowsze komentarze