Meble prowansalskie do salonu

Urządzanie wnętrza stylu prowansalskim to niezwykle efektowne rozwiązanie. Świetnie sprawdza się w mieszkaniach, domach oraz w hotelach i jest pewną przeciwwagą dla minimalistycznej prostoty. Tu królować będą drewniane meble, tkaniny, piękne kolory oraz różnego rodzaju zdobienia. Sam styl prowansalski korzenie ma w Prowansji. Region zamieszkany przez ludność zajmującą się głównie rolnictwem i sadownictwem wyróżniał się domami z białego kamienia i ceramicznymi dachówkami, polami lawendy oraz filozofią życia sielskiego, spokojnego i wolno płynącego. I to właśnie ten klimat wpłynął na charakter dodatków, które cieszą się popularnością ludzi na całym świecie. Stylowe meble z drewna sosnowego to jeden z najważniejszych elementów w prowansalskich wnętrzach.

Jakie drewniane meble w stylu prowansalskim wybrać?

Wyjątkowe meble prowansalskie to jeden z ważniejszych elementów nietuzinkowego stylu. Doskonale podkreślają elegancki i romantyczny klimat. Jeśli nie chce się uzyskać przestrzeni eklektycznej to warto konsekwentnie zaplanować wszystkie aspekty – meble, tkaniny, kolory, wykończenia, a także niezwykle istotne w tym wypadku dekoracje.

Ponadczasowe meble drewniane

W dzisiejszych czasach klienci w naszej ofercie mogą znaleźć meble drewniane, które są zarówno piękne, jak i funkcjonalne. Sam styl łączy elegancję, romantyczne nuty oraz pewnego rodzaju prostotę. Niezwykle ważną rolę pełnią więc motywy kwiatowe, które są cechą charakterystyczną nurtu. Powinny się pojawiać różnego rodzaju dodatkach w postaci zasłon, poduszek czy pledów. Poza tym chętnie są wykorzystywane na tapicerowanych meblach – fotelach, sofach, łóżkach kontynentalnych czy krzesłach. Niezmiennie oczywiście króluje lawenda, z której słynie region Prowansji i cała południowa Francja. Można wybierać dekoracje ozdobione pąkami, liśćmi i samymi kwiatami, a szeroki wybór detali sprawia, że każdy amator piękna znajdzie opcje idealne dla siebie. Co istotne, sprawdzą się one w każdym pomieszczeniu i świetnie korespondują z najnowszymi trendami.

Styl prowansalski – cechy charakterystyczne

Wnętrza prowansalskie przede wszystkim sięgają po biel. Poza nią pojawiają się także szarości czy odcienie beżu. Jak widać, zarówno pomieszczenia, jak i szereg dodatków oraz meble będą utrzymane w pastelowych delikatnych barwach. Z nimi też będą kontrastować też z żywszą kolorystyką, jeśli będziemy chcieli ją wprowadzić. Tego typu rozwiązania są doskonałe do salonu, kuchni czy sypialni. Bez problemu można dopasować konkretne rozwiązanie do potrzeb czy gustu. Zarówno meble do wnętrz takie jak szafki, regały czy krzesła, jak i różnego rodzaju domowe sprzęty są najczęściej wykonane z drewna owocowego albo orzechowego. Niektóre modele będą zdobione także subtelnymi rzeźbieniami –  na przykład z motywami kłosów, kwiatów, owoców. Często meble maluje się intensywnymi farbami – zielonymi, niebieskimi lub żółtymi. Bardzo modne są również wszelkiego rodzaju przecierki i to one robią niezwykłe wrażenie w każdej przestrzeni. W ten sposób świetnie wprowadzić można styl vintage, który sprawia, że wnętrze nabiera wyjątkowo przytulnego klimatu. Da się tak wykończyć łóżka, stoły do jadalni, dekoracje z drewna takie jak na przykład ramy obrazów czy półki. Ten przecierany postarzany kolor sprawia, że niemalże wszystkie meble mogą zyskać prowansalskie wykończenie i dlatego wiele osób samodzielnie odświeża stare stoły czy szafy i nadaje im nowy, niezwykle modny charakter. Samo drewno jest najbardziej wdzięcznym materiałem i dlatego właśnie stale wracamy do korzeni. Wyjątkowo pięknych.