Meble młodzieżowe do pokoju Twojego nastolatka. Jakie wybrać ?

Artykuł partnera.

Urządzanie pokoju nastolatka to trudniejsze zadanie niż myślisz. Przede wszystkim powinieneś wziąć pod uwagę jego zdanie. W końcu to on będzie spędzał tam większość czasu niż Ty rodzicu. Dlatego fajną sprawą dla Was będzie podejście do tej sprawy wspólnie. Dla Twojego dziecka jest to ważne, aby liczyć się z jego zdaniem, z jego gustem i z jego upodobaniami. Pokój młodzieżowy powinien być przede wszystkim funkcjonalny. Natomiast trzeba pamiętać o tym, aby niezależnie od tego jak duży jest pokój, wyodrębnić przestrzeń rozrywkową, relaksacyjną oraz przestrzeń do nauki. Nastolatek w swoim pokój będzie spędzał dużo czasu, poświęcając go na odrabianie lekcji, zapraszanie swoich przyjaciół czy na odpoczynek. Dlatego też oprócz dobrania odpowiednich kolorów ścian, należy zwrócić szczególną uwagę na wyposażenie pokoju, w tym na meble młodzieżowe.

Jakie meble młodzieżowe są niezbędne w pokoju nastolatka ?

Meble młodzieżowe służą do tego, aby móc osiągnąć więcej przestrzeni na podłodze oraz utrzymywać porządek i czystość. Wszelkie przedmioty i rzeczy znajdujące się na ziemi tylko wprowadzają chaos i optycznie zmniejszają pokój. W takim miejscu z pewnością źle się żyje i tym bardziej odpoczywa. Dlatego też poniżej przedstawiliśmy rodzaje mebli, które są praktyczne, funkcjonalne i niezbędne w pokoju nastolatka:

  • Szafa – Szafa to podstawowe wyposażenie pokoju. Posiada dużo miejsca do przechowywania. Nie ma nic irytującego jak leżące na podłodze czyste ubrania. Szafa posiada kilka półek, na których można poukładać posegregowane względem części garderoby ubrania, a na drążku można powiesić kurtki zimowe, letnie czy przejściowe, sukienki, swetry, bluzy czy inne akcesoria.
  • Łóżko – Wybierając łóżko należy zachować szczególną uwagę. Sen dla naszego młodzieńca jest bardzo ważny. Wysokiej jakości łóżko przekłada się na jakość snu. Można stwierdzić, że częściowo od niego zależy jak będziemy czuć się rano po przebudzeniu i w trakcie dnia. Dlatego zwróć uwagę na jakość wykonania, a także na stelaż. Stelaż powinien być na tyle mocny, aby wytrzymywał wagę dziecka. Dodatkowo będziesz potrzebował materaca, który powinien być dobrany do wzrostu i wagi dziecka. Prawidłowo dobrany materac będzie wspierał i podtrzymywał młody kręgosłup podczas snu.
  • Biurko – Biurko to element, który jest bardzo potrzebny. Powinno mieć tyle miejsca, aby móc na nim odrabiać lekcje. Niekoniecznie musisz zajmować miejsce na biurku innymi bibelotami. Różne drobiazgi możesz sobie poukładać na półkach.
  • Komoda – Komoda jest bardzo praktyczna, gdyż posiada dużo miejsca do przechowywania. Zawiera półki, na których można ułożyć różne rzeczy, w tym również ubrania, a także posiada przydatne szuflady. W szufladach można trzymać bieliznę czy skarpetki. Osoby, które nie mają dużych pokojów mogą zdecydować się na wybór komody zamiast szafy.