Meble do biura – jak je dobrać i na co zwrócić uwagę?

W ostatnim czasie nastąpiła gigantyczna zmiana podejścia do miejsca pracy, środowiska, które tam panuje i samego urządzania przestrzeni. Trudne sytuacje na rynkach światowych i narzucona praca wirtualna przyczyniły się do stworzenia przemyślanych aranżacji biurowych. Zapewniają warunki optymalnie bezpieczne i przyjazne. Z dbałością o doskonałą organizację wnętrza sprzyjającego aktywności zawodowej.

Jakie są oczekiwania pracowników biurowych ?

Biura i ich wnętrza są wizytówką firmy. Po długim czasie pandemicznych warunków wielu pracowników powraca z pracy wirtualnej do nowej rzeczywistości. Miejsca te są podporą w budowie pozytywnych opinii i zwyczajów firm oraz stworzenia przyjaznego środowiska dla pracownika. Pomieszczenia, a w nich szafy biurowe są wsparciem w organizacji i podejmowaniu ważnych decyzji, komfortowej pracy zespołowej i odpowiedniej segregacji dokumentów.

Wszyscy pracownicy, także biurowi oczekują ponad wszytko komfortu i dobrej atmosfery, posiadają swoje priorytety w tej kwestii. Samo miejsce wykonywania pracy jest w wielu przypadkach nowoczesnym budynkiem o wysokim standardzie, umiejscowionym w doskonałej pozycji komunikacyjnej.

Atrakcyjna aranżacja wnętrza ma decydujący wpływ na atmosferę i przebieg pracy. Znaczący jest fakt samej wielkości pomieszczenia. Gdy rozpoczynamy tworzyć biuro o dużej powierzchni, czy też mniejszej, robimy plan. W obu przypadkach potrzebna jest analiza, aby miejsce było właściwie zagospodarowane, by było nie tylko praktyczne, ale i estetyczne. Więc nie tylko dokumenty należy odpowiednio segregować. Rzetelnie podchodzimy do wyboru odpowiednich mebli, szaf biurowych, dodatków i urządzeń, bez których praca biurowa wydaje się niemożliwa.

Jak prawidłowo wyposażyć wnętrze biura ?

Umeblowanie miejsca pracy bywa trudnym, ale też przyjemnym zadaniem. Na listę niezbędnych zakupów może wpływać sam charakter pracy, jaki będzie w biurze prowadzony, oraz fizyczna powierzchnia pomieszczenia. Warto też wiedzieć, co chcemy, by to miejsce przekazywało swoim wyposażeniem, w co je wyposażyć by odbijała się w tym koncepcja wykonywanych obowiązków. Banalna i prawdziwa jednocześnie zasada mówi o znaczeniu pierwszego wrażenia i to właśnie biuro zadecyduje, jak postrzeżona zostanie firma przy pierwszym spotkaniu z klientem, czy nowym pracownikiem.

W szerokich i łatwo dostępnych możliwościach wyposażenia wnętrza biurowego znajdują się meble i sprzęty, które są podstawowe i niezbędne w każdym przypadku. Wymienić można:

  • biurko (dobrze jest, gdy biurka posiadają dobraną do użytkowników wysokość)
  • obrotowe krzesło lub fotel (pracownik wykorzystuje je przez wiele godzin, powinny mieć regulowane siedziska i wysokie oparcie)
  • Szafa biurowe na dokumenty (ochrona dokumentów i dbałość o nie jest dla firmy sprawą priorytetową, na wysoką ochronę i bezpieczne przechowanie można liczyć, wybierając odpowiednie szafy biurowe. Umożliwia ona nie tylko właściwe przechowywanie danych, ale segregowanie dokumentów, szafę można dobrać kolorystycznie do pozostałych mebli i dobrze wkomponować w biuro.
  • Urządzenia wielofunkcyjne i szafki pod te sprzęty (niszczarka do dokumentów, drukarka, skaner)
  • Właściwe oświetlenie (ważne jest światło naturalne, jeżeli dostaje się do pomieszczenia, oraz odpowiednie doświetlenie sztuczne)
  • jeszcze wiele dodatkowego wyposażenia i artykułów biurowych zależnie od specyfiki pracy.

Czy meble biurowe wpływają pozytywnie na przebieg pracy?

Dobierając meble do wnętrz pomieszczeń biurowych, zwracajmy uwagę na ich jakość i estetykę. Warto pamiętać o zintegrowaniu wyglądu i mebli z zamysłami firmy. Wpływ na wizerunek biura mogą mieć szafy biurowena dokumenty, im będą nowocześniejsze i zgrane z resztą, tym pozytywniej odbiją się na postrzeganiu oblicza pracy. Odpowiednio zabudowane wnętrze i właściwa organizacja sprzyja wydajności pracy.