Łóżko z pojemnikiem na pościel czy z szufladami?

Zmiany dotyczą życia każdego z nas, każdego dnia podejmujemy mniej lub bardzie ważne decyzje. Możemy zmienić mieszkanie , prace, samochód, albo możemy urządzać sypialnie, całkiem od nowa, zasnąć w nowym łóżku. Tylko jakie miało by to być łóżko ? Jakie będzie najbardziej optymalne, czy wygodniej będzie wybrać łóżko z pojemnikiem, czy może z szufladami?

Funkcjonalne łóżko

Niebanalne pomieszczenia to doskonała przestrzeń dla perfekcyjnej organizacji, tutaj ważny jest każdy wykorzystany centymetr, a mebel umieszczany jest nie tylko przez swoje walory estetyczne, ale również powinien być użyteczny. Odpowiednio umeblowana sypialnia to doskonale i starannie zorganizowany teren. Planując jej zagospodarowanie powinno się brać pod uwagę wszelkie drobne detale i przedmioty które stanowią jej wyposażenie. Funkcjonalne wyposażenie sypialni jest, wtedy gdy, to czego potrzebujesz, jest pod ręką. Wciąż jednak taki wystrój, a tym bardziej wybór  wygodnego łóżka może sprawiać kłopot. Nie warto kupować mebli w pośpiechu i bez zastanowienia. W końcu to od nich zależy, czy będziemy czuć się dobrze w swoim mieszkaniu.

W takich projektach warto wykorzystać łoże z pojemnikiem na pościel, który zazwyczaj jest pod materacem. Najczęściej w taką skrzynie wyposażone są meble tapicerowana, czy tez komfortowe warianty kontynentalne, wybór jest bogaty.

Więcej łączy, czy dzieli łózko z pojemnikiem i z szufladami.

Wbrew pozorom różnice między tymi meblami są dość znaczące, a co je dzieli :

  1. Szuflad może być kilka.
  2. Pojemnik jest tylko jeden ( ewentualnie jest przedzielony)
  3. Szuflady są zakładane w różnych częściach łóżka i na ogół lekko można je usunąć.
  4. W łóżkach z pojemnikiem dojście do schowka jest zwykle trudniejsze, skrzynia znajduje się zwykle wprost pod stelażem.
  5. Łózka z pojemnikami są zalecane do małych sypialni.
  6. Szuflady pod łóżkiem dobrze sprawdzą się w większych pomieszczeniach.

Ciekawe rozwiązanie łóżko z pojemnikiem

Pojemnik pod materacem to zaradny chwyt, który umożliwi wykorzystać dość dużą skrzynię, idealny nawet dla malutkich sypialni. I wcale nie oznacza to, że powinna się tam znaleźć pościel, często jest to miejsce na książki czy walizki. Co byśmy nie schowali, jest to popularne i chętnie stosowane w domach rozwiązanie. Kiedy tylko chcemy wykorzystać schowek, tylko podnosimy stelaż z materacem. Przestrzenie te są duże i pojemne, że pozwalają na przechowanie nie tylko pościeli. Dzięki takiemu rozwiązaniu sypialna zyskuje bardzo estetyczny sposób do przechowywania, który nie pochłonie dodatkowej przestrzeni w pokoju. Łóżko z pojemnikiem  spełnia podstawowe oczekiwania. Umożliwia wypoczynek oraz oferuje, przechowywanie potrzebnych rzeczy.

To zaradny sposób, by poprzez pojemnik i nie zajmować sypialni ogromną szafą, przytłaczającą cały pokój.

Łóżka z szufladami

Takie łóżko posiadają wiele zalet, ale znalezienie właściwego modelu nie należy do łatwych zadań. Mebel jest wyposażony w szuflady, które zwykle są wysuwane po bokach. Takie łózko wymaga dużej sypialni, swą budową tworzą stylowe i praktyczne rozwiązanie. Doskonałą organizację miejsca w przestronnej sypialni i sortowanie rzeczy, które mogą pozostać schowane jak np. pościel, bieliznę. Szuflady są łatwo dostępne, jeżeli tylko obszar wokół mebla  jest na tyle duży, by nie krępować  wysuwania. Ważne jest też to, że zależności od modelu, ilość szuflad może być różna. Lekka waga i delikatne wykonanie pozwalają korzystać każdemu niezależnie od wieku.

Kupując łóżko z pojemnikiem, podejmujesz się zadania, które przetrwa z Tobą na wiele lat. Trzeba więc perfekcyjnie przeanalizować problem dostępu do schowka oraz systemu jego otwierania.

Artykuł napisany we współpracy z: https://berkehome.pl/collections/z-pojemnikiem